BG Dog Forum.com - Форум за кучета. Породи Кучета - Какво трябва да знаем за кучето - Произход, анатомия, физиология, поведение и др
Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.
27.02.2021 22:49:22

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
РЕКЛАМА :
25903 Публикации в 833 Теми от 1243 Членове
Последен член: titicaca
* Начало Помощ Търси Вход Регистрация
+  BG Dog Forum.com - Форум за кучета. Породи Кучета - Какво трябва да знаем за кучето - Произход, анатомия, физиология, поведение и др
|-+  Породите кучета по света
| |-+  Булмастиф
| | |-+  Булмастиф
« назад напред »
Страници: [1] 2 Изпечатай
Автор Тема: Булмастиф  (Прочетена 11929 пъти)
Иван Панайотов - vano
BGDOGFORUM
Потребител
Публикации: 3697

« -: 03.07.2009 18:47:58 »

Да започнем с малко история

The Kennl Club признава породата булмастиф през 1924 г., но фактически породата се е появила много по рано. Кучетата са наричани "Нощни кучета пазачи", "Мастиф с примес от булдог" или "Неголям мелез мастиф", но животни с признаците на булдога и мастифа наистина са съществували.
Кучето е селекционирано през XIX век, а има и писания показващи по-ранната му селекция.
Породата е създадена след кръстосване на булдог и мастиф, а има мнения, че в булмастифа има кръв и от блъдхаунд (Ostmaston Turk създаден през 1910 г. е куче 50% мастиф и 50% блъдхаунд). Целта е била да се създаде куче, което притежава качествата на изходните породи - булдог - недоверчиво и много предано към стопанина си куче, отличаващо се с голяма бдителност и мастиф – куче с едро и масивно телосложение.
То било предназначено за опазването на гори от бракониери и е наричано също "Нощно куче на лесничея". Мощният и мусколест булмастиф станал верен помощник на лесничеите в тяхната работа. Булмастифът се оказал идеалният помощник, съчетавайки в себеси смелостта и настървеността на булдога, с мощта и силата на мастифа.
Исторически факти показват, че още през XVIII век имало булмастифи.
В книгата на M. B. Wiun "История на Мастифа", често се споменава и булмастифа. В книгата си "История на кучетата" от 1846 г. Eduard Jess казва" Аз забравих да разкажа за булмастифа Grambo (по-точно Gummbo), който някога е имал". В картините на John Morland (1763-1801) се появява булмастифоподобно куче, което доказва, че те наистина са съществували.
На страниците на списание "Кеnnel" излязло през март 1911 г. Граф F. Hollander призовава "Признайте британските породи кучета". Той пише "Обществеността практически нищо не знае за качествата на булмастифа, а в действителност те са повече, защото той съществува достатъчно отдавна".
През 1924 г. The Kennl Club официално признава породата булмастиф, като за чистокръвни кучета са се смятали, кучета, които в родословията си нямали нито мастиф, нито булдог, а само булмастифи.
След това се учредява и клуб на породата, зарегистриран в The Kennl Club на 23 юни 1925 г. Това е булмастиф клуба на Центарлното Графство. През септември същата година клубът пише и първият стандарт на породата.
На 4 януари 1926 г. в The Kennl Club е регистриран и вторият клуб на породата - Национален Булмастиф Клуб "Полицейски кучета", основан от мистър Sam Moseley.
Легендарният Thorneywood Terror бил собственост на мистър W. Barton, опитен производител и дресьор на булмастифи. Thorneywood Terror бил прекрасно куче за онова време. Той излизал на борби с хора. Винаги бил с намордник, но никога не бил победен.
Собственост на мистър Sam Moseley бил Farcroft Fidelity - първият булмастиф заел призово място. Farcroft Silvo e първият женски булмастиф шампион. Tiger Prince е първият мъжки шампион от тази порода. Той бил произведен от Tiger Torme на мистър Jeck Bornard и Princess Popi, собственост на семейство Smith. Развъдниците произвели най-мног шампиони след 60-та година са: Marbette, Goodstock, Oldwen и др. Oldwen е произвел най-много шампиони от развъдниците във Великобритания от 1960 до 1986 г.

A как се започна в България?

През 1995 г. е внесена женската Bestia - един от първите булмастифи в България.След това през 1996 г. Станимир Енев от гр. Ямбол внася двойката пясъчни булмастифи Roostaproud west Boys и Booble Take Obsession от елитни английски развъдници. Във вените на повечето кучета в България тече кръвта на тези три кучета.
През 2000 г. вече се и учредява Български Национален Клуб "БУЛМАСТИФ" със седалище гр. Варна.

БЪЛГАРСКИ НАЦИОНАЛЕН КЛУБ "БУЛМАСТИФ"
www.bullmastiff.hit.bg

Активен

Само две неща са безкрайни - Вселената и човешката глупост, като за първото не съм сигурен.
Алберт Айнщайн
Иван Панайотов - vano
BGDOGFORUM
Потребител

« Отговор #1 -: 03.07.2009 18:49:32 »

Ostmaston Turk

Thorneywood Terror

Farcroft Silvo

Farcroft Fidelity
Активен

Само две неща са безкрайни - Вселената и човешката глупост, като за първото не съм сигурен.
Алберт Айнщайн
Еждан Ремзиоглу - Remzi
Потребител с право на четене
Потребител
*
Публикации: 745

WWW Ел. поща
« Отговор #2 -: 13.12.2009 18:24:14 »

преди няколко години в средоселци
Активен

Еждан Ремзиоглу - Remzi
Потребител
*

WWW Ел. поща
« Отговор #3 -: 13.12.2009 18:27:21 »

тук когато токущо го взех,а на горната снимка след няколко месеца Намигване
Активен

Еждан Ремзиоглу - Remzi
Потребител
*

WWW Ел. поща
« Отговор #4 -: 13.12.2009 18:33:09 »

а тук кога я подарих в гр.дулово
не беше добра майка лягаше върху малките и ги изтрепа до един Ядосан
Активен

Иван Панайотов - vano
BGDOGFORUM
Потребител

« Отговор #5 -: 02.01.2010 20:25:32 »

Банско - 28.08.2009 г.

Активен

Алберт Айнщайн
Петко Вълков - amar33
BGDOGFORUM
Потребител
Публикации: 383

alabai33

alabai33
Ел. поща
« Отговор #6 -: 09.01.2010 20:01:25 »

Съвременният южноафрикански бурбул е куче с големи размери, истински молос, притежаващ мощен скелет и прекрасна мускулатура. При това у бурбула отсъстват характерните за мастифообразните породи рохкавост, тромавост и флегматичност. Ръстът в холката при мъжките е не по-малко от 70 см, а при женските – 65 см. Минималното тегло при мъжките е 70 кг, а при женските – 55 кг
Активен

Алабаи верни към стопанина кучета
Иван Панайотов - vano
BGDOGFORUM
Потребител

« Отговор #7 -: 16.01.2010 22:03:38 »

Няколко булмасифа от днешната изложба в София, за съжаление всичките чужденци.

Активен

Алберт Айнщайн
Иван Панайотов - vano
BGDOGFORUM
Потребител

« Отговор #8 -: 16.01.2010 22:05:26 »

Активен

Алберт Айнщайн
Петко Вълков - amar33
BGDOGFORUM
Потребител
Публикации: 383

alabai33

alabai33
Ел. поща
« Отговор #9 -: 16.01.2010 23:26:24 »

ЗАЩО НИТО ЕДИН БЪЛГАРИН НЕСЕЕ ЯВИЛ НА ИЗЛОЖБАТА?Ъ?Ъ???/
Активен

Алабаи верни към стопанина кучета
Иван Панайотов - vano
BGDOGFORUM
Потребител

« Отговор #10 -: 17.01.2010 09:23:10 »

Трудно някой може да ти отговори на този въпрос. Аз даже не знам дали въобще има булмастифи в Бг. Има клуб, по породата, но той е във Варна. Може би там има булмастифи, но пък изложбите в София им са далече. А при положение че има 30 изложби на година, хората ходят сампо на тези, които са им по-близо.
Абе не знам, ама трндрнцията е на намаляне на бг изложителите, вместо да е обратното, може би кризата си казва думата.
Активен

Алберт Айнщайн
Иван Панайотов - vano
BGDOGFORUM
Потребител

« Отговор #11 -: 23.02.2010 16:45:58 »

Снимки от 21.02.2010 г.

Активен

Алберт Айнщайн
Иван Панайотов - vano
BGDOGFORUM
Потребител

« Отговор #12 -: 23.02.2010 16:46:17 »

Активен

Алберт Айнщайн
Иван Панайотов - vano
BGDOGFORUM
Потребител

« Отговор #13 -: 23.02.2010 16:46:40 »

Активен

Алберт Айнщайн
Иван Панайотов - vano
BGDOGFORUM
Потребител

« Отговор #14 -: 23.02.2010 16:46:54 »

Активен

Алберт Айнщайн
Страници: [1] 2 Изпечатай 
« назад напред »
Отиди на:  

Аудиосказки | Детские поделки | Детски сайт | Резервоари за вода