BG Dog Forum.com - Форум за кучета. Породи Кучета - Какво трябва да знаем за кучето - Произход, анатомия, физиология, поведение и др
Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.
18.11.2017 02:55:25

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
РЕКЛАМА :
25899 Публикации в 833 Теми от 1226 Членове
Последен член: vasko_86vd
* Начало Помощ Търси Вход Регистрация
+  BG Dog Forum.com - Форум за кучета. Породи Кучета - Какво трябва да знаем за кучето - Произход, анатомия, физиология, поведение и др
|-+  Породите кучета по света
| |-+  Немски дратхаар
| | |-+  Немски дратхаар
« назад напред »
Страници: [1] Изпечатай
Автор Тема: Немски дратхаар  (Прочетена 6603 пъти)
Иван Панайотов - vano
BGDOGFORUM
Потребител
Публикации: 3697

« -: 03.01.2010 20:12:15 »

Немският дратхаар е грубокосмест птичар, породообразуването на който започва в края на 19-ти век (грифон на корталс) и продължава систематично от началото на 20-ти век на базата на концепцията на "Hegewald" (Sigismund Freiherr von Zedlitz and Neukirch) за селекциониране на порода с ясната идея да се създаде самоуверено, способно германско твърдокосместо ловно куче. Ръководени от принципа "ефективността обуславя типа" и съблюдавайки стриктно свободата на отглеждане, изхождайки от най-добрите страни на твърдокосместите породи (пуделпойнтер, грифон корталс, немски щихелхаар) и кръстосвайки го с немски курцхаар, след кратко време е създадена порода ловно куче, отличаващо се с издръжлива на лоши атмосферни условия космена покривка и многообразно приложение във всички ловни практики.
Благодарение на своите способности германският дратхаар за няколко десетилетия става предпочитано за отглеждане ловно куче, както в Германия, така и в други държави.

Активен

Само две неща са безкрайни - Вселената и човешката глупост, като за първото не съм сигурен.
Алберт Айнщайн
Иван Панайотов - vano
BGDOGFORUM
Потребител

« Отговор #1 -: 03.01.2010 20:25:57 »

Активен

Само две неща са безкрайни - Вселената и човешката глупост, като за първото не съм сигурен.
Алберт Айнщайн
Иван Панайотов - vano
BGDOGFORUM
Потребител

« Отговор #2 -: 03.01.2010 20:42:57 »

Активен

Алберт Айнщайн
Иван Панайотов - vano
BGDOGFORUM
Потребител

« Отговор #3 -: 06.01.2011 20:43:29 »

Републикански клуб Германски дратхаар - Редовен член на DDWV

Активен

Алберт Айнщайн
Страници: [1] Изпечатай 
« назад напред »
Отиди на:  

Аудиосказки | Детские поделки | Детски сайт | Резервоари за вода