BG Dog Forum.com - Форум за кучета. Породи Кучета - Какво трябва да знаем за кучето - Произход, анатомия, физиология, поведение и др
Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.
23.08.2019 19:44:57

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
РЕКЛАМА :
25903 Публикации в 833 Теми от 1240 Членове
Последен член: Алекси
* Начало Помощ Търси Вход Регистрация
+  BG Dog Forum.com - Форум за кучета. Породи Кучета - Какво трябва да знаем за кучето - Произход, анатомия, физиология, поведение и др
|-+  Български породи кучета
| |-+  Българско (лудогорско) гонче
| | |-+  Лудогорското гонче "покорява" света
« назад напред »
Страници: 1 [2] Изпечатай
Автор Тема: Лудогорското гонче "покорява" света  (Прочетена 8230 пъти)
Евтим Стамболов - Вълчан
BGDOGFORUM
Потребител
Публикации: 2305

« Отговор #15 -: 10.01.2010 23:16:21 »

Петко разбира от всичики породи  Ухилен виртуален офчер е и има поглед върху цялото интернет стадо кучета  Ухилен

Амар  ще  доде  по   отворен  и  от  петко    навсякьде    рьси   акьл  и  е    компетентен  по  всички   породи 
Активен

Ниe  се  родихме  в  тази  нощ  когато   раждаше   и   вълчицата 
сутринта   под  рев   на  льв   ни  дадоха  имена........
Петко Вълков - amar33
BGDOGFORUM
Потребител
Публикации: 383

alabai33

alabai33
Ел. поща
« Отговор #16 -: 11.01.2010 06:08:38 »

жел в метри ли ги почна  Ухилен

хаидрих ......от бурбули неразбирам ,не се притесниаваи.ти си "протос стин Вулгариа"
ХОДИ ПОНЕ НА УЧИЛИЩЕ ДА ТЕ НАУЧАТ ДА ПИШЕШ Шокиран Шокиран Шокиран Шокиран Ухилен
КЪКЪВТО СТОПАНИНЪТ ТАКОВА И КУЧЕТО, ДА ГО ЗНАЕШ Михаил Петров - petko И НЕ САМО ОТ БУРБУЛИ НЕРАЗБИРАШ А ОТ НИЩО ОБЕДЕН СЪМ
Боже ти ли ме пращаше на училище?ПЕТКО ЗА НЯКОЙ МОЖЕ ДА САМ БОГ НА ЗА ТЕБ СЪМ АМАР33  ТАКА ЧЕ НЕ МЕ НАРИЧАИ БОЖЕ

Боже ти ли ме пращаше на училище? "Обеден"
Боже ти ли ме пращаше на училище?ПЕТКО ЗА НЯКОЙ МОЖЕ ДА САМ БОГ НА ЗА ТЕБ СЪМ АМАР33  ТАКА ЧЕ НЕ МЕ НАРИЧАИ БОЖЕ
Активен

Алабаи верни към стопанина кучета
Желю Желев
BGDOGFORUM
Потребител
Публикации: 51

Ел. поща
« Отговор #17 -: 11.01.2010 08:55:08 »

Темата за " хукналите" гончета,я направихте религиозна Ухилен
Активен
Иван Панайотов - vano
BGDOGFORUM
Потребител
Публикации: 3697

« Отговор #18 -: 11.01.2010 09:43:12 »

Темата за " хукналите" гончета,я направихте религиозна Ухилен

Някой не е ли чул за нови подвизи. Ловците от някоя далечна страна не са ли се похвалили с ловните подвизи на нашето гонче.
Активен

Само две неща са безкрайни - Вселената и човешката глупост, като за първото не съм сигурен.
Алберт Айнщайн
Желю Желев
BGDOGFORUM
Потребител

Ел. поща
« Отговор #19 -: 14.01.2010 21:12:16 »

Подарените на английската кралица от принца на Монако нашенски гончета ,накарали дивите свини  в Англия да преплуват Ла манш,за да търсят спасение на континента.
Активен
Михаил Петров - petko
Потребител с право на четене
Потребител
*
Публикации: 572

« Отговор #20 -: 14.01.2010 21:39:10 »

Подарените на английската кралица от принца на Монако нашенски гончета ,накарали дивите свини  в Англия да преплуват Ла манш,за да търсят спасение на континента.
ти не си ли чувал колко надалече търсиат и колко упорито гониат...може да ги докарат насам ,а подаръка да е бил хачин да накарат кралицата да им стане викач Ухилен
Активен

В България има две породи кучета -каракачанското куче и всички останали.
Желю Желев
BGDOGFORUM
Потребител

Ел. поща
« Отговор #21 -: 14.01.2010 21:46:13 »

Викач тя, объркала работата,едни свини от зор ударили на бяг по западните брегове и заплували към Америката,че сега кралицата на борда на кораба " Виктория" свири с бурзана да върне гончетата,че и те заплували след свините.Подаръка е много ценен.
Активен
Михаил Петров - petko
Потребител
*

« Отговор #22 -: 14.01.2010 22:16:47 »

Викач тя, объркала работата,едни свини от зор ударили на бяг по западните брегове и заплували към Америката,че сега кралицата на борда на кораба " Виктория" свири с бурзана да върне гончетата,че и те заплували след свините.Подаръка е много ценен.
тва да не са неините наще кат ввидиат свини оглушават
Активен

Желю Желев
BGDOGFORUM
Потребител

Ел. поща
« Отговор #23 -: 14.01.2010 23:57:14 »

Тя още свири.
Активен
Иван Панайотов - vano
BGDOGFORUM
Потребител

« Отговор #24 -: 20.02.2010 21:04:27 »

Активен

Само две неща са безкрайни - Вселената и човешката глупост, като за първото не съм сигурен.
Алберт Айнщайн
Иван Панайотов - vano
BGDOGFORUM
Потребител

« Отговор #25 -: 20.02.2010 21:08:30 »

Гледам че породата е вече "световно призната", ама едно нещо ми е странно.

Защо името е Българско лудогорско гонче.

Доколкото си спомням от часовете по география - лудогорието е област, която се простира само на територията на България. В такъв случай според мен или българско или лудогорско е излишно.
Активен

Алберт Айнщайн
Иван Панайотов - vano
BGDOGFORUM
Потребител

« Отговор #26 -: 22.02.2010 09:48:08 »

Цитат
Национално ловно-рибарско сдружение “Съюз на ловците и риболовците в България” и Български републикански киноложки съюз

се споразумяха за сътрудничество в усилията за утвърждаване и развитие на ловната кинология в България, в съответствие с европейските принципи и правила, в грижите за устойчиво стопанисване и опазване на дивечовите ресурси и залагане на все по-високи критерии при ползването на дивеча.
Споразумяващите се страни отчитат, че дейността им реално подпомага усилията на държавните органи за налагане на европейски стандарти при развъждането, обучението и ползването на ловни кучета.
Инициативата има за цел да популяризира и развива ловната кинология в България, както и за международно признаване на две типично български ловни породи кучета – българското лудогорско гонче и българския барак.

НЛРС-СЛРБ
Активен

Алберт Айнщайн
Иван Панайотов - vano
BGDOGFORUM
Потребител

« Отговор #27 -: 01.03.2010 15:51:23 »

Активен

Алберт Айнщайн
Михаил Петров - petko
Потребител
*

« Отговор #28 -: 02.03.2010 00:01:48 »

Гледам че породата е вече "световно призната", ама едно нещо ми е странно.

Защо името е Българско лудогорско гонче.

Доколкото си спомням от часовете по география - лудогорието е област, която се простира само на територията на България. В такъв случай според мен или българско или лудогорско е излишно.

българско за да не би някои по света да не разбере чие е (нищо че е регистрирано в България),лудогорско за да си го познаят българите ,същото е и сдругите породи

лудогорско гонче-българско лудогорско гонче

караканско куче-българско овчарско куче

барак -български барак

по странното е че колкото става българско толкова се и променят и не са баш българските кучета

каракачан,лудогорец и барак ,от кинолгията ли идва от интерсите на отделни хора ли е незнам ,но пък си имат последователи инак сами нищо небиха променили ни име ни куче ,ти например си за бок нали ,по един или друг начин си спомогнал в бокчииството ,сега ти е странно защо така пишат лудогорското гонче ,аз съм убеден пък че има хора дето пък се питата ,абе нали беше каракачанка що му викат бок
Активен

Желю Желев
BGDOGFORUM
Потребител

Ел. поща
« Отговор #29 -: 02.03.2010 13:25:49 »

Цитат
Национално ловно-рибарско сдружение “Съюз на ловците и риболовците в България” и Български републикански киноложки съюз

се споразумяха за сътрудничество в усилията за утвърждаване и развитие на ловната кинология в България, в съответствие с европейските принципи и правила, в грижите за устойчиво стопанисване и опазване на дивечовите ресурси и залагане на все по-високи критерии при ползването на дивеча.
Споразумяващите се страни отчитат, че дейността им реално подпомага усилията на държавните органи за налагане на европейски стандарти при развъждането, обучението и ползването на ловни кучета.
Инициативата има за цел да популяризира и развива ловната кинология в България, както и за международно признаване на две типично български ловни породи кучета – българското лудогорско гонче и българския барак.

НЛРС-СЛРБ
Това в червено се намира на запад. Завърти очи
Активен
Страници: 1 [2] Изпечатай 
« назад напред »
Отиди на:  

Аудиосказки | Детские поделки | Детски сайт | Резервоари за вода