BG Dog Forum.com - Форум за кучета. Породи Кучета - Какво трябва да знаем за кучето - Произход, анатомия, физиология, поведение и др
Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.
22.01.2018 22:11:09

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
РЕКЛАМА :
25901 Публикации в 833 Теми от 1231 Членове
Последен член: Todoroff
* Начало Помощ Търси Вход Регистрация
+  BG Dog Forum.com - Форум за кучета. Породи Кучета - Какво трябва да знаем за кучето - Произход, анатомия, физиология, поведение и др
|-+  Породите кучета по света
| |-+  Други породи
| | |-+  Как може да се определи характера на един вълкодав
« назад напред »
Страници: [1] 2 3 ... 40 Изпечатай
Автор Тема: Как може да се определи характера на един вълкодав  (Прочетена 49885 пъти)
Антон Гембешев - Gembeshev
BGDOGFORUM
Потребител
Публикации: 151

« -: 20.03.2010 17:03:43 »

Божо извинявай за днес но явно и двамата вече решиха да се правят на мъже . Мисля си, че ако не бяха на поводи нямаше да се скарат  Намигване
Активен
Диан Георгиев
BGDOGFORUM
Потребител
Публикации: 1446

« Отговор #1 -: 20.03.2010 17:18:58 »

Божо извинявай за днес но явно и двамата вече решиха да се правят на мъже . Мисля си, че ако не бяха на поводи нямаше да се скарат  Намигване
а,какво стана? Мкадежите пораснали вече и не искат да играят а?! Нормално е,няма как..
Активен
Божидар Атанасов - NAPALM
BGDOGFORUM
Потребител
Публикации: 221

Ел. поща
« Отговор #2 -: 20.03.2010 17:44:39 »

Ринго започва да се превръща в това,което все си мислех че няма да стане при градски условия,но уви възмъжаваме и почваме да показваме характер.Бях се настроил за нормална разходка,ама таратанци.
Активен
Диан Георгиев
BGDOGFORUM
Потребител

« Отговор #3 -: 20.03.2010 17:49:17 »

Ринго започва да се превръща в това,което все си мислех че няма да стане при градски условия,но уви възмъжаваме и почваме да показваме характер.Бях се настроил за нормална разходка,ама таратанци.
аз ти казах като се видяхме че срещу кръвта на кучето не можеш да излезеш,ама ти не та не.. Видя ли сега!
Активен
Диан Георгиев
BGDOGFORUM
Потребител

« Отговор #4 -: 20.03.2010 21:27:59 »

Изкара страшен глас, чак и мен уплаши. Сега като е се е вталил изглежда много добре, много добър пес ще стане  Намигване
ама вие С Божо май наистина си мислехте че и занапред така ще ги разхождате като другарчета!?? Ще ме извините,но това е несериозно! Да водите дакели на еднаква възраст и те по някое време ще се сдавят,а вие единия с кавказец другия с азиатец и се чудите че искат да се давят! Ами то щеше да е притеснително ако не искаха да се давят,а това което са направили е абсолютно нормално! Все пак това са едни от най сериозните породи в света КО И САО!
Активен
Божидар Атанасов - NAPALM
BGDOGFORUM
Потребител
Публикации: 221

Ел. поща
« Отговор #5 -: 21.03.2010 13:46:34 »

Прав си Дидо,просто явно ми е трудно да приема,че Ринго пораства,а това води след себе си и известни промени в характера.Ще свикна,но не смятам да толерирам побойнически изцепки от негова страна,ако ще и да е неправилно.
Активен
Диан Георгиев
BGDOGFORUM
Потребител

« Отговор #6 -: 21.03.2010 16:54:34 »

Прав си Дидо,просто явно ми е трудно да приема,че Ринго пораства,а това води след себе си и известни промени в характера.Ще свикна,но не смятам да толерирам побойнически изцепки от негова страна,ако ще и да е неправилно.
Намигване превиваи го,но не го пречупваи,да се бие е в кръвта му,няма как да го промениш
Активен
Иван Панайотов - vano
BGDOGFORUM
Потребител
Публикации: 3697

« Отговор #7 -: 21.03.2010 17:39:29 »

Намигване превиваи го,но не го пречупваи,да се бие е в кръвта му,няма как да го промениш

В кръвта му е да охранява своето стадо или обект, а не да се бие със себеподобни.
Активен

Само две неща са безкрайни - Вселената и човешката глупост, като за първото не съм сигурен.
Алберт Айнщайн
Диан Георгиев
BGDOGFORUM
Потребител

« Отговор #8 -: 21.03.2010 18:06:52 »

В кръвта му е да охранява своето стадо или обект, а не да се бие със себеподобни.
да,но като ги саберем и се настарвяват,как да се преборим с това?а нима в стадото като се изяснява ерархията на кучетата които го охраняват не е чрез борба?не е ли така?
Активен
Евтим Стамболов - Вълчан
BGDOGFORUM
Потребител
Публикации: 2305

« Отговор #9 -: 21.03.2010 19:00:15 »

Ако  не  може  дасе   бие  не  става  за   охрана  все   едно  един  охранител  да  не  може  дасе  бие   
Активен

Ниe  се  родихме  в  тази  нощ  когато   раждаше   и   вълчицата 
сутринта   под  рев   на  льв   ни  дадоха  имена........
Иван Панайотов - vano
BGDOGFORUM
Потребител
Публикации: 3697

« Отговор #10 -: 21.03.2010 19:07:37 »

Ако  не  може  дасе   бие  не  става  за   охрана  все   едно  един  охранител  да  не  може  дасе  бие  

Биенето с куче в ринг, няма нищо общо с биенето с вълк или мечка. Там бой няма. Само куче няма как да опази стадото и ти много добре го знаеш. Целта на кучетата е ако могат да прогонят вълка или мечката, а не да се бият с нея.

Виждал съм много кучета които без проблем се давят със себеподобни, а не стават за пазачи.

Ако охранителя трябва да се бие срещу много по-способен от него, ефекта ще е никакъв. Вълка или мечката са много по-способни от което и да е куче.
Активен

Само две неща са безкрайни - Вселената и човешката глупост, като за първото не съм сигурен.
Алберт Айнщайн
Диан Георгиев
BGDOGFORUM
Потребител

« Отговор #11 -: 21.03.2010 19:10:00 »

е да то така,от боксиори и самбисти наи добри гардове става,защто?ами заятото ляв и десен и краи!
Активен
Евтим Стамболов - Вълчан
BGDOGFORUM
Потребител
Публикации: 2305

« Отговор #12 -: 21.03.2010 19:27:11 »

Ако  не  може  дасе   бие  не  става  за   охрана  все   едно  един  охранител  да  не  може  дасе  бие  

Биенето с куче в ринг, няма нищо общо с биенето с вълк или мечка. Там бой няма. Само куче няма как да опази стадото и ти много добре го знаеш. Целта на кучетата е ако могат да прогонят вълка или мечката, а не да се бият с нея.

Виждал съм много кучета които без проблем се давят със себеподобни, а не стават за пазачи.

Ако охранителя трябва да се бие срещу много по-способен от него, ефекта ще е никакъв. Вълка или мечката са много по-способни от което и да е куче.
Сьс   мечка   кучета  не  смеят  дасе  сборят   защото  е  много  по  едра  и    силна   но  когато  са   4-5  куражлии   я   гонят  захапват  наи   често   по  задника  защото  гие  страх  от   мечите  нокти   и  тя   като   види  чеса  упорити  и   нея   оставят  побягва    но    сьс   вьлка  е  друга  работа  вьлка  си  е   куче   и    там   често  има  сбльсьци   и   ако  кучето  няма    куража  и   силата   дасе   сбори   с  него    ще   гледа    отдалеч   как   вьлка   коли  овцете  наред  има   случаи   няколко  кучета  да  погнат  вьлка  и   тои  да   избяга  но  ако  е   само  кучето   може  да  опита  да   удави  и   него  
Активен

Ниe  се  родихме  в  тази  нощ  когато   раждаше   и   вълчицата 
сутринта   под  рев   на  льв   ни  дадоха  имена........
Диан Георгиев
BGDOGFORUM
Потребител

« Отговор #13 -: 21.03.2010 21:19:10 »

няма де се стигне до консенсос тук...един има една гледна точка друг друга...
Активен
Ицо Куманов - хаян
BGDOGFORUM
Потребител
Публикации: 8

Ел. поща
« Отговор #14 -: 21.03.2010 22:28:22 »

Вълкодавът не се страхува от единоборство с вълци. И не може да се каже, че няма да го победи. Само голям и много силен вълк може да излезе на добър вълкодав. Още повече , че повечето са с шипове на врата. Все пак вълците рядко стигат 50 килограма. Но работата на кучетата пазачи не е просто да убият, а да ПРЕМАХНАТ опасността. Добрите кучета изобщо не влизат в единоборство, защото не се налага. Тактиката на вълците е да принудят кучетата да се махнат от стадото , за да могат да отмъкнат нещо. Опитният водач на охраната/ тук не ми се навлиза в темата за работните качества и защо онези големи измислени КО не са КО/не позволява на другите кучета дапреследват вълци или други хищници. Има една невидима граница, която и вълците и кучетат много добре знаят. Само обезумели вълци я прекрачват/ако не могат да надхитрят кучетата/ и в тези случай биват убивани, защото битката се води на собствена територия. Но обикновено не се налага. Просто самото присъствие и готовността за битка на кучетата прогонва вълците. Случвало ми се е да спя на открито в гората  да гледам кучето си как реагира на шумове. Често се чуваха стъпки на животни наоколо и аз се обръщах към кучето, зашото беше тумно и само чувах, че нещо ходи. Кучето просто ми казваше с полед- седи мирен това не е опасност. само веднъж скочи и се втурна да прогони нещо/ според мен глиган, защото беше нещо тежо/ но щом накара нещото да се отдалечи се върна веднага и легна на 10 метра от мен. На равни интервали от време ставаше и обикаляше в диаметър от около 30 метра наоколо през цялата нощ. За мен това е един от тестовете, които трябва да се правят на КО. На бас , че никое ГМКО няма да мине този тест:)))
Активен
Страници: [1] 2 3 ... 40 Изпечатай 
« назад напред »
Отиди на:  

Аудиосказки | Детские поделки | Детски сайт | Резервоари за вода