BG Dog Forum.com - Форум за кучета. Породи Кучета - Какво трябва да знаем за кучето - Произход, анатомия, физиология, поведение и др
Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.
25.08.2019 16:31:26

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
РЕКЛАМА :
25903 Публикации в 833 Теми от 1240 Членове
Последен член: Алекси
* Начало Помощ Търси Вход Регистрация
+  BG Dog Forum.com - Форум за кучета. Породи Кучета - Какво трябва да знаем за кучето - Произход, анатомия, физиология, поведение и др
|-+  Породите кучета по света
| |-+  Други породи
| | |-+  Как може да се определи характера на един вълкодав
« назад напред »
Страници: 1 2 [3] 4 5 ... 40 Изпечатай
Автор Тема: Как може да се определи характера на един вълкодав  (Прочетена 89064 пъти)
Диан Георгиев
BGDOGFORUM
Потребител
Публикации: 1446

« Отговор #30 -: 22.03.2010 19:17:29 »

Прав си Дидо,просто явно ми е трудно да приема,че Ринго пораства,а това води след себе си и известни промени в характера.Ще свикна,но не смятам да толерирам побойнически изцепки от негова страна,ако ще и да е неправилно.
Намигване превиваи го,но не го пречупваи,да се бие е в кръвта му,няма как да го промениш
Никакво пречупване няма да има.Не мога да вървя срещу природата,но все пак имам близки хора и трябва да не му позволявам да им налита като изкукурига още след време и така де,на никой няма да му е приятно докато си разхожда кучето и изведнъж да се появи кавказка овчарка и да тръшне любимеца на отсрещното лице.Живеем в такова време,че според мен е задължително човек да се съобразява с околните и обратно.
абсолутно верно и ако не искаш проблеми,горе при мен,на воля в гората без каиш и без нешелани хора краи теб!
Активен
Диан Георгиев
BGDOGFORUM
Потребител

« Отговор #31 -: 22.03.2010 19:59:36 »

Бошо не мисля че това че е налетял да се келеши на азиата на приятеля ти означава че ще почне да налита и на семеиството и близките ти,това са две коренно различни неща!
Активен
Радостин Павлов - radostin21
BGDOGFORUM
Потребител
Публикации: 190

Ел. поща
« Отговор #32 -: 22.03.2010 21:43:49 »

Диане,явно не говорим за едно и също.Никои не отрича качествата на вълкодава,но битките с кучета нямат общо с куче което пази стадото от хищници.в глутницата от вълкодави има някаква иерархия,но боевете не са такива като по ринговете,да не говорим,чебитката с вълк е на живот и смърт и е много различна от тази за иерархията в глутницата.Да не би кучетата по цял ден да се бият,за да се тренират за срещата с вълка.Боевете между кучета от всички породи са само за удоволствие на хората.  А за захапването на ръкав аз много отдавна съм си направил някои заключения.
Активен
Диан Георгиев
BGDOGFORUM
Потребител

« Отговор #33 -: 22.03.2010 21:54:14 »

Диане,явно не говорим за едно и също.Никои не отрича качествата на вълкодава,но битките с кучета нямат общо с куче което пази стадото от хищници.в глутницата от вълкодави има някаква иерархия,но боевете не са такива като по ринговете,да не говорим,чебитката с вълк е на живот и смърт и е много различна от тази за иерархията в глутницата.Да не би кучетата по цял ден да се бият,за да се тренират за срещата с вълка.Боевете между кучета от всички породи са само за удоволствие на хората.  А за захапването на ръкав аз много отдавна съм си направил някои заключения.
не е точно така,аз се разграничих от отглешдането на куче от боина линия само за боеве,това не ме интересува... но,и тези боини линии тръгват от вълкодави нали така... защто от сетер не тръгне боина линия?! смелоста и кураша отличават вълкодавите от останалита породи!!! това ценим и пазим в тях.така ли е? така е! мисалта ми беше че не бива всяко куче което налита да се бие със себеподобните да бъде заклеимено като агресивен екземпляр негоден за работа,защото точно такова куче ще спре хищника или ще загине в битка с него!!! не си ли сагласен??! би ли гледал вълкодав на които всяко куче моше да се налоши и тои да се примири?? и такова куче вулкодав ли е изобщо???
Активен
Диан Георгиев
BGDOGFORUM
Потребител

« Отговор #34 -: 22.03.2010 22:01:26 »

а за ръкава и новите тенденции в сащ поисках мнението на учасници във форума,нямам никакви наблудения,но ми предстои да го вкарам в обучение на куче пазач!
Активен
Диан Георгиев
BGDOGFORUM
Потребител

« Отговор #35 -: 23.03.2010 07:27:33 »

би ли споделил мнение или заклу4енията си за тренировката с ръкав?какви са му плусовете и минусите според теб?
Активен
BGDOGFORUM
Потребител

Ел. поща
« Отговор #36 -: 23.03.2010 19:41:55 »

не е точно така,аз се разграничих от отглешдането на куче от боина линия само за боеве,това не ме интересува... но,и тези боини линии тръгват от вълкодави нали така... защто от сетер не тръгне боина линия?! смелоста и кураша отличават вълкодавите от останалита породи!!! това ценим и пазим в тях.така ли е? така е! мисалта ми беше че не бива всяко куче което налита да се бие със себеподобните да бъде заклеимено като агресивен екземпляр негоден за работа,защото точно такова куче ще спре хищника или ще загине в битка с него!!! не си ли сагласен??! би ли гледал вълкодав на които всяко куче моше да се налоши и тои да се примири?? и такова куче вулкодав ли е изобщо???
Нито Шар Пей нито Амстаф са вълкодави,но са били селектирани само за бои.Много подкрепям изказването на VANO,"Тези боеве се появиха след като се появиха новите развъдчици, които по такъв начин си рекламираха кучетата, за да им върви търговията." Ако искаш може и сетери да обучиш да се бият ПОМЕЖДУ си и след 10 поколения вече ще им е "в кръвта".И да агресивните екземпляри не са тачени от овчарите  и са отстранявани, и това че са агресивни не значи че са по-силни и че те ще скочат първи в бои  вълк.
Активен
BGDOGFORUM
Потребител

Ел. поща
« Отговор #37 -: 23.03.2010 19:49:50 »

И забравих да напиша за налагането то няма общо с агресията.навремето имахме една каракачанка,когато бяхме по улиците и домашни и бездомни кучета и скачаха и я лаеха,тя съответно не им обръщаше внимание,но никое от тях не можеше да и се наложи и когато някои от семеиството бе застрашен се хвърляше като хамаво да се бие с кучета,хора и коли без да се замисля.Нямая прекомерната агресия която я има в сегашното ми КО но незначи че бе по-безсрашна от Кавказчето.
Активен
Диан Георгиев
BGDOGFORUM
Потребител

« Отговор #38 -: 23.03.2010 20:19:38 »

Нито Шар Пей нито Амстаф са вълкодави,но са били селектирани само за бои.Много подкрепям изказването на VANO,"Тези боеве се появиха след като се появиха новите развъдчици, които по такъв начин си рекламираха кучетата, за да им върви търговията." Ако искаш може и сетери да обучиш да се бият ПОМЕЖДУ си и след 10 поколения вече ще им е "в кръвта".И да агресивните екземпляри не са тачени от овчарите  и са отстранявани, и това че са агресивни не значи че са по-силни и че те ще скочат първи в бои  вълк.
точно това сравнение със стафа не е удачно,защото те са селектирани за битки,а вълкодава се бие и е агресивен от векове и тази агресия и смелост са резултат от тешките условия и битки с хищници през хилядите им години съществуване,там слабите са загивали а силните са се доказвали в работата си и са оставяли поколение!а във форума имаме хора които гледат овце и тях питаи искат или не такива кучета?!
Активен
Диан Георгиев
BGDOGFORUM
Потребител

« Отговор #39 -: 23.03.2010 20:23:59 »

аз не подкрепям организираните битки с кучета,не оставаи с грешно впечетление! но не е ли традиция овчарите като саберат стадата да преборват кучетата си,и после от наи силното от победителя "всеки да завъди сои от него"?? не е ли тази традиция стара колкото и вълкодавите?
Активен
Диан Георгиев
BGDOGFORUM
Потребител

« Отговор #40 -: 23.03.2010 21:21:54 »

а за сетера да ти каша,не 10 ами и 100 години го гледаи и развъшдаи никога няма да стане куче като вълкодаваите,сарце сарце няма като на ко,сао и кангал,а сарцето прави воина!!! затова ти писах че от тези породи са доразработени искуствено и боини линии,взели са сарцето на вълкодава...
Активен
Михаил Петров - petko
Потребител с право на четене
Потребител
*
Публикации: 572

« Отговор #41 -: 23.03.2010 21:38:37 »

съвремените методи на тренировка в отделите к9 в сащ отричат вече равитата с защитен костиум и ръкав при тренировка на кучета,според тях с тези помощни средства кучето се бори с дерхата на гърба,хапе парцали и не нанася сериозни порашения на човека и ако в реална ситуация нападнат човек хвърли якето си то атаката на кучето спира,то дави дрипата и оставя човека срещу когото е насочено нападението на кучето! показаха и документални каздри в които полицеиско куче остави нападател за да дави якето му!сега новата тенденция е да се пуска куче с наморник на фигурант без защитни дрехи и така кучето привиква да атакува само и единственно човека. как мислите правилно ли е или не?
убеден съм че хапят рукава а не човека ,не съм специалист но съм служил на границата ,и още като бръмбар ме нарочиха за "фигурант" тогава нямаше ръкави имахме една гъбина с телове по ръкавите винаги когато я сваля кучето я хапеше ,а на мен не ми обръщаше внимание ,посел кучето ме познва аперфектно и даже изпълняваше някои по притни за него команди,и въпреки това когато съм с гъбината налиташе
друго нещо гъбината беше в кучкарника и всеки път когато я вадеше кучкаря кучетата пощръкляваха

Активен

В България има две породи кучета -каракачанското куче и всички останали.
BGDOGFORUM
Потребител

Ел. поща
« Отговор #42 -: 23.03.2010 21:45:31 »

Аз не съм овчар и незнам съвременните овчари какви изисквания имат.За борбите по съборите незнам от кога, как и защо се провеждат,а само съм чувал но пак агресията няма общо с борбенноста на кучето, кучетата са били на естествен подбор,никои овчар не е зарязвал овцете си когато някоя кучка се разгони и да ходи до съседното село за да я заплоди.
Активен
BGDOGFORUM
Потребител

Ел. поща
« Отговор #43 -: 23.03.2010 21:46:34 »

а за сетера да ти каша,не 10 ами и 100 години го гледаи и развъшдаи никога няма да стане куче като вълкодаваите,сарце сарце няма като на ко,сао и кангал,а сарцето прави воина!!! затова ти писах че от тези породи са доразработени искуствено и боини линии,взели са сарцето на вълкодава...
Абе и дакела има сърце след като се изправя срещу лисицата.
Активен
Михаил Петров - petko
Потребител с право на четене
Потребител
*
Публикации: 572

« Отговор #44 -: 23.03.2010 21:52:27 »

Цитат
не е точно така,аз се разграничих от отглешдането на куче от боина линия само за боеве,това не ме интересува... но,и тези боини линии тръгват от вълкодави нали така... защто от сетер не тръгне боина линия?! смелоста и кураша отличават вълкодавите от останалита породи!!
не мисля .смелоста на боините е по скоро патологична при овчарските в определени ситуации,на един и същи дразнител овчарските реагират различно според обстановката със собственик и без собственик на собствена териотория и на чужда ...все си мисля че питовете много не ги е еня куде са и с кои са
и не бъркаи овачарските с боините азиатаи да речем при тях някои качества за закурнели и са преразвити други,по принцип сред овчарските кучета е напълно възможно да се срещанат две и да се подъшат само ,дори няма да разбереш кои е победителя ,при питовете така ли е? и да е слаб не ляга умират но не се предават ,просто чрез подбор са създали боини линии азиати ,но точно това не е типичното им поведение

казваш от сетер.........няма да е красиво но може ,а защо стер .опитаи с ягдтериер .бас ловя че от тях може да се създаде подобна глупост ,виждал ли как хващат лисица дето е по едра от тях или недаи боже борсук стиска а ловеца го дърпа за опашката и едвам го откача...или недаи си боже с борсук да се заяде .има ягдове дето имат повече белези и от пит световен шампион ,на много от тях зъбите са им избити от работа ,вилза в дупка дето знае че го чака борсук и тясна няма шаване ,лице в лице с него ,ако тва куче беше колкото чобанско .не ми се мисли
Активен

В България има две породи кучета -каракачанското куче и всички останали.
Страници: 1 2 [3] 4 5 ... 40 Изпечатай 
« назад напред »
Отиди на:  

Аудиосказки | Детские поделки | Детски сайт | Резервоари за вода