BG Dog Forum.com - Форум за кучета. Породи Кучета - Какво трябва да знаем за кучето - Произход, анатомия, физиология, поведение и др
Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.
19.07.2018 01:37:16

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
РЕКЛАМА :
25902 Публикации в 833 Теми от 1235 Членове
Последен член: bo4kataBG
* Начало Помощ Търси Вход Регистрация
+  BG Dog Forum.com - Форум за кучета. Породи Кучета - Какво трябва да знаем за кучето - Произход, анатомия, физиология, поведение и др
|-+  Кинология
| |-+  Какво трябва да знаем за кучето
| | |-+  Поведение на кучето
« назад напред »
Страници: 1 [2] 3 4 5 Изпечатай
Автор Тема: Поведение на кучето  (Прочетена 17714 пъти)
Валентин Арабов
BGDOGFORUM
Потребител
Публикации: 754

"Бъдете като животните! Те имат невинност."

Ел. поща
« Отговор #15 -: 03.10.2010 11:24:45 »

От всичко това могат да се напишат прекрасни приказки за деца, а защо не и за възрастни...

Скоро ни дойдоха на гости хората, които ми донесоха мъжкото куче. Всъщност, това са строителите на къщата, в която живея в момента. Може би се трогнаха от грижите, които полагах за кученцето /както вече писах, то баше болно от какво ли не!/ и му направиха подарък-построиха и за него къщичка. Бяха изненадани като го видяха и едва сега споделиха, ча не са очаквали да оживее. Давали са му живот около месец...

Когато след половин година си взех женското куче, ми трябваха броени минути за да го запозная с господаря на двора и дълго време след това той я пазеше дори от мен!
Но не знам дали ще успея да ги свикна с коте. Казват, че когато е малко няма проблем, даже е възможно БОК да ги закриля.
По отношение на полските мишки, не мога да лиша кучетата от удоволствието да ловуват. А когато ги хванат, мишките вече са умъртвени /не ми е жал за тях/. На мен ми остава единствено да внимавам да не ги хапнат.
Мисля, че кучетата ми са благородни, за да нападнат някого /колкото и напарфюмирано да звучи това/, но не смея да ги разхождам без повод, особено мъжкия. Когато е свободен той е почти неуправляем. Женската си я пускам свободно в реката /много обича да се къпе/, но след като я извикам, послушно идва за да я вържа.
Докато са извън двора не обръщат много внимание на движещите се наоколо.
Когато са в двора си е съвсем друго. Лаят по всичко, което смятат че представлява заплаха.
Това ми напомня и един друг въпрос, който исках да задам.
Ако някой се приближи до двора, се скъсват да лаят. Но посрещнем ли го, влезе ли с нас, стават много любвеобвилни, овъртат се около него, душат го, даже мъжкият, не знам по какъв критериий си избира хората, но скача по някои от тях /прегръща ги/.
Това нормално ли е?

Ще си позволя да си дам мнението,а вече Вие си преценявате дали ще го звимате под внимание.
Бок си е овчарско куче-агресивно куче.
Както старото ми куче така и младото без никакви тренировки гарантирам,че ще разкъсат всеки независимо в двора,извън двора с мен или без мен.Просто дори и на непознато място ако е свободен особено всеки човек скъсил дистанцията няма да му се прости белега на крака,да не говорим в двора ако стъпне.
Много си търся човек с които да направя така наречения защитет тест,защото искам  да имам клип,но засега не мога да намеря нито човек нито ,,подходящия костюм,,.Не иска  да го правя с човек от селото,защото има завистници и да не си кажат,,А,тос настройва кучето срещу мен..,, и да не вземе някоя нощ да го отрови.
Затова мисля,че разхождането на куче от породата без повод на места,където има хора си е игра на късмет.Защото дори и да има,,уж,, кротки екземпляри някога и те ще си покажат рогата,защото те са пазачи и всеки непознат за тях представлява заплаха за собственика, и върви полсе по адвокати,глоби и проблеми всякакви.
За мен БОК И КО свободни само в гората,където няма ни човек ни куче на съсед за да знаеш,че няма да има проблеми.
Активен

--- Колкото по-нависоко сме полетели, толкова по-малки изглеждаме на онези, които не са способни да летят Намигване ---
Валентин Арабов
BGDOGFORUM
Потребител

Ел. поща
« Отговор #16 -: 03.10.2010 11:37:01 »

И забравих-това че е неуправляем като е свободен не е хубаво.
Активен

--- Колкото по-нависоко сме полетели, толкова по-малки изглеждаме на онези, които не са способни да летят Намигване ---
Светла Иванова
BGDOGFORUM
Потребител
Публикации: 1649

Обичам ви, Прекрасни Животни!

« Отговор #17 -: 03.10.2010 12:05:13 »

цитати на Валентин Арабов :
" Ще си позволя да си дам мнението,а вече Вие си преценявате дали ще го звимате под внимание.
Бок си е овчарско куче-агресивно куче.
Както старото ми куче така и младото без никакви тренировки гарантирам,че ще разкъсат всеки независимо в двора,извън двора с мен или без мен.Просто дори и на непознато място ако е свободен особено всеки човек скъсил дистанцията няма да му се прости белега на крака,да не говорим в двора ако стъпне.
Много си търся човек с които да направя така наречения защитет тест,защото искам  да имам клип,но засега не мога да намеря нито човек нито ,,подходящия костюм,,.Не иска  да го правя с човек от селото,защото има завистници и да не си кажат,,А,тос настройва кучето срещу мен..,, и да не вземе някоя нощ да го отрови.
Затова мисля,че разхождането на куче от породата без повод на места,където има хора си е игра на късмет.Защото дори и да има,,уж,, кротки екземпляри някога и те ще си покажат рогата,защото те са пазачи и всеки непознат за тях представлява заплаха за собственика, и върви полсе по адвокати,глоби и проблеми всякакви.
За мен БОК И КО свободни само в гората,където няма ни човек ни куче на съсед за да знаеш,че няма да има проблеми. "

"И забравих-това че е неуправляем като е свободен не е хубаво."

Аз ли не Ви разбрах правилно?
Но ми се струва, че има известно противоречие между двете изказвания.
Активен

„ХОРАТА ОЩЕ НЕ СА РАЗБРАЛИ КАКВО ЧУДО ПРЕДСТАВЛЯВАТ КУЧЕТАТА”
                                                                                       Джек Лондон
Валентин Арабов
BGDOGFORUM
Потребител

Ел. поща
« Отговор #18 -: 03.10.2010 12:17:35 »

Незнам.Кажете къде виждате противоречие?
Активен

Валентин Арабов
BGDOGFORUM
Потребител

Ел. поща
« Отговор #19 -: 03.10.2010 12:24:02 »

А-а-а-а може би,че казвам,че когато е свободен ако мине наблизо човек ще го ухапе и същевременно,че не е хубаво да е неуправляем ли?
Ако е за това:
Аз това не наричам неуправляемост.Просто инстинкт на кучето.
Под неуправляемост наричам да вървя някъде и кучето да е свободно и полсе като реша да го хвана да го чакам 5 мин да дойде до мен да му свиря с уста,да го залъгвам...
Или да вървя из селото и аз да хвана на ляво,а кучето на дясно и да трябва да му свиря за да дойде.
Или пък кучето да върви на голяма дистанция от стопанина.

А това че върви на 4-5 метра пред мен и изведнъж от завоя например види човек,който не спира и върви право към нас и в определен момент кучето реши че е прелено близо и му скочи-това за мен не е неуправляемост
Активен

Светла Иванова
BGDOGFORUM
Потребител

« Отговор #20 -: 03.10.2010 12:42:59 »

Това е въпрос на терминология, а аз нямам претенции, че я зная по отношение на възпитанието и дресировката на кучето. Както ви написах, може и да не съм Ви разбрала правилно.

Затова ще ви отговоря все пак.

Противочечие виждам в следното. Казвате, че кучето би разкъсало всеки, независимо дали е с Вас или без Вас; независимо дали е в двора или извън него и същевременно твърдите, че не е хубаво да е неуправляемо, когато е свободно.

Между другото, аз също се страхувам  от завистници или просто лоши хора да не отровят кучетата ми.

Около мен няма гора, а само поле, където хората пасят крави, кози и овце. Така че, разхаждам кучетата си само с повод. Но имам няколко случаи, в които не мога да удържа мъжкото куче и то се отскубва от контрола ми. Все пак ми се струва, че с порастването си става малко по-послушно.

Активен

Джек Лондон
Николай Атанасов - cynology
BGDOGFORUM
Потребител
Публикации: 2509

I want to know

« Отговор #21 -: 03.10.2010 12:52:53 »

Това нормално ли е?

Нормално е, освен това кучетата "усещат" кой обича кучета и кой не.
Активен

The More I See Of Men, The More I Admire Dogs !
Светла Иванова
BGDOGFORUM
Потребител

« Отговор #22 -: 03.10.2010 13:52:20 »

И кой е решил, че ние сме по-умни и по-"човечни" от кучетата?
Активен

Джек Лондон
Валентин Арабов
BGDOGFORUM
Потребител

Ел. поща
« Отговор #23 -: 03.10.2010 14:19:36 »

Това е въпрос на терминология, а аз нямам претенции, че я зная по отношение на възпитанието и дресировката на кучето. Както ви написах, може и да не съм Ви разбрала правилно.

Затова ще ви отговоря все пак.

Противочечие виждам в следното. Казвате, че кучето би разкъсало всеки, независимо дали е с Вас или без Вас; независимо дали е в двора или извън него и същевременно твърдите, че не е хубаво да е неуправляемо, когато е свободно.

Между другото, аз също се страхувам  от завистници или просто лоши хора да не отровят кучетата ми.

Около мен няма гора, а само поле, където хората пасят крави, кози и овце. Така че, разхаждам кучетата си само с повод. Но имам няколко случаи, в които не мога да удържа мъжкото куче и то се отскубва от контрола ми. Все пак ми се струва, че с порастването си става малко по-послушно.

По-горе обясних кое е за мен неуправляемост и какво разбирам под неуправляемост аз.
За кои ситуации казвате че мъжкият става неуправляем?

Ама направихме много спам,а и пишем не по темата.Ако искате отговорете ми на лични и там да продължим диалога.
Активен

Светла Иванова
BGDOGFORUM
Потребител

« Отговор #24 -: 03.10.2010 14:30:06 »

Ще го кажа на разговорен език: "Прави си оглушки, когато го викам".

Възможно е това да е нормално за БОК. Четох в едно интервю, че тези кучета не подлежат на дресировка, също като българина. Че взимат самостоятелни решения, че женските са много по-послушни от мъжките.

И както бях писала на едно друго място, не бих искала да наруша по никакъв начин самобитността им.

Но ми се струва, че този разговор трябва да се води под шапката на друга тема.

Може би в дресировка, възпитание или нещо подобно.
Активен

Джек Лондон
BGDOGFORUM
Потребител

I want to know

« Отговор #25 -: 03.10.2010 15:09:36 »

Ще го кажа на разговорен език: "Прави си оглушки, когато го викам".

Възможно е това да е нормално за БОК. Четох в едно интервю, че тези кучета не подлежат на дресировка, също като българина. Че взимат самостоятелни решения, че женските са много по-послушни от мъжките.

И както бях писала на едно друго място, не бих искала да наруша по никакъв начин самобитността им.

Но ми се струва, че този разговор трябва да се води под шапката на друга тема.

Може би в дресировка, възпитание или нещо подобно.

Позволявам се отново да се намеся.

И понеже съм афектиран от разговор отпреди няколко минути, че някакви си изоставили кучето и сега мои познати ме молят дали мога да им помогна по някакъв начин. Познатите ми са англичани, не вникнали в еснафско-консумативната същност на българина, много неща не могат да разберат и за много неща, когато им обяснявам недоумяват и като че ли не им се вярва. Както и да е.

Първо, с един съвет, който на много хора се опитвам да внуша, но те като че ли не искат да проумеят. Никога човек не трябва да приема като чиста монета (дори и като никаква монета) разните коментари, интервюта и всевъзможни простотии, които се сипят в различните видове медии. Тоя, който е изрекъл тази думи е абсолютен тъпанар. Тъпанар е, защото всеки емоционално настроен човек би казал нещо подобно за националната порода, свързващ я с националния дух на нацията. Друг е въпроса, дали българина не подлежи на дресировка или не. Да 90% от българите са абсолютно лумпенизирани по отношение на елементарните битовизми и колкото и да им обясняваш, че не трябва да храчат, те храчат. Колкото и да им казваш, че не трябва да изхвърлят от хвърчащите си западни автомобили фасове, цигарени кутии, и други боклуци – те го правят.
Второ – българинът бил непокорен и не можел д бъде дресиран. Като е толкова непокорен защо търпи 20 години, че и повече да ни управляват негови подобия – алчни, корумпирани, мафиотизирани, необразовани и тъпи до безумие.

До тук с нашего брата българина. Българина беше българин до падането на България под турско робство – тогава, когато държеше не за семейството, а за рода – за българското. Защо ли това пък напомня на нещо друго – за една друга категория българи, които се бият в гърдите колко се велики, а отричат българското в името на нашето куче.

Така че за българина (по-точно за населението на България като цяло, а не за отделната Личност) мога да говоря и пиша безкрай и с примери един от друг по-отблъскващи и каращи някои от нас да изпадат в комплексираност именно, защото и те са българи.

Овчарските кучета от хилядолетия са селекционирани да взимат самостоятелни решения при охрана на стадото. Те са независими, привързват се към животните, с които се отглеждат, към стопанина си, към други хора – но с резервираност. За да се впусна в детайли трябва да започна да правя пълна характеристика на цялата група кучета – пазачи на стадата и съпоставяне то й с кучетата пастири.

Всички мъжки кучета са по-своенравни, особено, когато в тях вече се появи „мъжкото”. Женските винаги са по-спокойни, по умилкващи се и по-поддаващи се на обучение (но пак наблягам – не и при кучетата - пазачи).

Колкото до самобитността – щом тези кучета не са в своята среда, тя вече е нарушена. Но има едно голямо НО. Кучето като цяло е с изключително пластична психика и висока приспособимост към среда и условия. Останалото зависи от нас. Ние не можем д станем овчари само за това, че обичаме овчарските породи. Затова именно човек трябва да познава психиката на кучетата – като не може да стане като тях, да ги доближи максимално до себе си, без да нарушава драстично природата им.

П.П. И накрая искам да наблегна на нещо, защото веднага може да се намерят "тълкуватели". Когато говоря за българина, не визирам отделната личност. Аз не обичам масите, но ценя личностите !
Активен

Светла Иванова
BGDOGFORUM
Потребител

« Отговор #26 -: 03.10.2010 17:58:42 »

Съжалявам за предизвиканите от мен негативни емоции.
Известно е, че медиите са четвъртата власт и са в състояние да контролират понякога човека. Лично аз вярвам единствено на спортната журналистика и то когато става дума за факти: време, разстояния, победители и победени.
Може би думите така, както аз съм ги представила и извадени от контекста на интервюто, за което писах, не звучат добре. Не познавам човека, автор на това изказване и не мога да го коментирам.
Аз самата съм доста непокорна, но когато нещо истински ми хареса, го възприемам без резерви.
Когато бях малка, баща ми ме учеше, че здравото идва от село. Защото там хората са научени на труд, а трудът възпитава. А сега от всякъде сме залети с пошлост. Дали за това не са виновни до голяма степен пак медиите?...
Пошлостта и лесните пари.....
Аз все пак вярвам в Българина. Намираме се на кръстопът, страната ни е прекрасна, кой ли не поиска да я има,...но тя просъществува във вековете като България.
...
И въпреки проявата на своенравие понякога от кучетата ми, мисля че живеем  в синхрон с тях.
Активен

Джек Лондон
BGDOGFORUM
Потребител

I want to know

« Отговор #27 -: 03.10.2010 18:27:58 »

Съжалявам за предизвиканите от мен негативни емоции.
Известно е, че медиите са четвъртата власт и са в състояние да контролират понякога човека. Лично аз вярвам единствено на спортната журналистика и то когато става дума за факти: време, разстояния, победители и победени.
Може би думите така, както аз съм ги представила и извадени от контекста на интервюто, за което писах, не звучат добре. Не познавам човека, автор на това изказване и не мога да го коментирам.
Аз самата съм доста непокорна, но когато нещо истински ми хареса, го възприемам без резерви.
Когато бях малка, баща ми ме учеше, че здравото идва от село. Защото там хората са научени на труд, а трудът възпитава. А сега от всякъде сме залети с пошлост. Дали за това не са виновни до голяма степен пак медиите?...
Пошлостта и лесните пари.....
Аз все пак вярвам в Българина. Намираме се на кръстопът, страната ни е прекрасна, кой ли не поиска да я има,...но тя просъществува във вековете като България.
...
И въпреки проявата на своенравие понякога от кучетата ми, мисля че живеем  в синхрон с тях.

Вие не сте виновна за негативното ми отношение.
То е предизвикано от това, че трябва да се чувствам задължен (защото ми е криво да го приема като нещо нормално) да се ангажирам с куче, което стопаните му просто решили да натирят и сега разни ме молят да го прибера и него. Аз не мога да си позволя това - достатъчно много животни съм събрал, всички до едно спасени и от никого 1 стотинка не съм получил.

Аз не вярвам в българите. Аз вярвам в човека, в този, който наистина е Човек - независимо от народността му.

Колкото от това - от къде идват свестните. Свестните идват от свестни.
Лумпените произвеждат лумпени.
От типово брашно бял хляб не се получава.
Активен

Светла Иванова
BGDOGFORUM
Потребител

« Отговор #28 -: 03.10.2010 19:04:18 »

Наивно или не, вярвам в поговорката „Направи добро и го хвърли в морето, няма да пропадне”   

Господин Атанасов, препрочетете си темата:
„Защо Господ не си прибира верисиите... Тая гнила паплач !!!” - страхотно ми харесаха отговорите Ви там.

А помощ се търси от този, който може да я даде. Вие бихте ли помолили глупака, мерзавеца, мръсника за нещо? Съвсем нова съм във форума, но ще Ви го кажа – подминавайте недостойните писаници.

Въпреки, че кучетета са споменати тук в по друг смисъл, нека си припомним  един стих на Пеньо Пенев:
...
„Ще има пак звезди. . . и кучета. . . ще има,
виещи към тях. . . като преди”....
Активен

Джек Лондон
BGDOGFORUM
Потребител

I want to know

« Отговор #29 -: 03.10.2010 19:06:48 »

Наивно или не, вярвам в поговорката „Направи добро и го хвърли в морето, няма да пропадне”   

Господин Атанасов, препрочетете си темата:
„Защо Господ не си прибира верисиите... Тая гнила паплач !!!” - страхотно ми харесаха отговорите Ви там.

А помощ се търси от този, който може да я даде. Вие бихте ли помолили глупака, мерзавеца, мръсника за нещо? Съвсем нова съм във форума, но ще Ви го кажа – подминавайте недостойните писаници.

Въпреки, че кучетета са споменати тук в по друг смисъл, нека си припомним  един стих на Пеньо Пенев:
...
„Ще има пак звезди. . . и кучета. . . ще има,
виещи към тях. . . като преди”....

О-о-о, това куплетче от Пеньо Пенев, много, много отдавна съм го цитирал по форумите във връзка с контрирали ме лумпенизирани участници.
Активен

Страници: 1 [2] 3 4 5 Изпечатай 
« назад напред »
Отиди на:  

Аудиосказки | Детские поделки | Детски сайт | Резервоари за вода