Автор Тема: ОБЕЗПАРАЗИТЯВАНЕ НА КУЧЕТО  (Прочетена 15123 пъти)

Светла Иванова

• BGDOGFORUM
  • Потребител
  • Публикации: 1648
  • Обичам ви, Прекрасни Животни!
Re:ОБЕЗПАРАЗИТЯВАНЕ НА КУЧЕТО
« Отговор #30 -: 08.05.2012 20:11:26 »
Според рекламата на  Advantix той предпазва /не лекува/ кучето и от комари. Не може ли да му се доверим?
„ХОРАТА ОЩЕ НЕ СА РАЗБРАЛИ КАКВО ЧУДО ПРЕДСТАВЛЯВАТ КУЧЕТАТА”
                                                                                       Джек Лондон

д-р Светла Колева

• Администратор
  • Потребител
  • Публикации: 306
    • http://amstaffterrier.net/
« Отговор #31 -: 09.05.2012 09:22:21 »
Би трябвало да му се доверя, но аз предпочитам да имам двойно подсигуряване.

Светла Иванова

• BGDOGFORUM
  • Потребител
« Отговор #32 -: 09.05.2012 09:35:11 »
Би трябвало да му се доверя, но аз предпочитам да имам двойно подсигуряване.

Благодаря! :)
                                                                                       Джек Лондон

Иван Панайотов - vano

• BGDOGFORUM
  • Потребител
  • Публикации: 3697
    • www.bgdogs.net
« Отговор #33 -: 09.05.2012 16:13:26 »
Трябва явно да го видя този магазин до моста Чавдар къде е.

А относно обезпаразитяване, аз давам от ноември до март само дронтал +, а от април до октомври Адвантикс + Празимек.
Само две неща са безкрайни - Вселената и човешката глупост, като за първото не съм сигурен.
Алберт Айнщайн

Петър Бонев

• BGDOGFORUM
  • Потребител
  • Публикации: 31
    • www. Cherni - Lom. com
« Отговор #34 -: 09.05.2012 17:33:34 »
- Drontal plus ( tabl. )
- Ivermectin ( 6 mcg/kg ) - p.o.

6 mcg/kg е 6 кубика на килограм ли? Ако е така, това не е ли твърде много? За свине (непреживни) дозата е 1кубик на 33кг/ж.т.

Светла Иванова

• BGDOGFORUM
  • Потребител
« Отговор #35 -: 09.05.2012 18:20:44 »
Някой ползвал ли е sckalibor - каишка? Смятате ли, че можем да и се доверим изцяло?

Аз миналата година ползвах за първи път и останах доволен относно предпазване от кърлежи и бълхи (куче с каишка скалибор бе в клетка, която е в близост до съседски двор /около 10 метра/ до куче, което видимо имаше бълхи), но за комари нямам как да знам.

По препоръка на ветеринарния лекар на кучетата ми, вече им сложих Advantix. Служителката в магазина, за който писах по-горе, много любезна и според мен знаеща, също ми го препоръча за този месец. За следващия съветът и е да сложа каишки sckalibor на кучетата, които каишки щели да ги пазят в продължение на 4 месеца. Не знам, ще мисля до тогава, защото кучетата ми не живеят в клетка, скитаме много, завират се къде ли не и трябва да ги предпазя максимално добре.
                                                                                       Джек Лондон

Иван Панайотов - vano

• BGDOGFORUM
  • Потребител
  • Публикации: 3697
    • www.bgdogs.net
« Отговор #36 -: 09.05.2012 19:47:54 »
Ако района в който се разкарвате има много кърлежи, каишката едва ли ще е ефективна. Аз съм много доволен от Адвантикса. Ходим по гори, поля и т.н. и досега съм му намирал само един кърлеж и то умрял и ненасмукал се. И то в края на едномесечния срок на действие. За едно куче смятам че е много добър вариант, но за повече кучета май излиза доста солено, освен ако не се купува на едро от някъде.
Само две неща са безкрайни - Вселената и човешката глупост, като за първото не съм сигурен.
Алберт Айнщайн

Светла Иванова

• BGDOGFORUM
  • Потребител
« Отговор #37 -: 09.05.2012 21:05:23 »
Купуването на 2 бр. каквото и да е, едва ли може да мине за купуване на едро. Единствено Drontal plus ми го дават в кутийка по 6 бр. Но той си е необходим.
Ветеринарният лекар също смята, че каишката е за кучета, които по-малко се движат навън. Вероятно има пред вид и района, в който живеем и скитаме. :)
                                                                                       Джек Лондон

д-р Светла Колева

• Администратор
  • Потребител
« Отговор #38 -: 10.05.2012 09:51:21 »
- Drontal plus ( tabl. )

6 mcg/kg е 6 кубика на килограм ли? Ако е така, това не е ли твърде много? За свине (непреживни) дозата е 1кубик на 33кг/ж.т.

1 microgram = 0.001 milligrams

Аз използвам Холандски препарат - Kepromec ( Ivermectin ).
В 1 милилитър от него има 10 милиграма Ivermectin.
Всеки сам може да си сметне дозата, която му е необходима.

Петър Бонев

• BGDOGFORUM
  • Потребител
  • Публикации: 31
    • www. Cherni - Lom. com
« Отговор #39 -: 10.05.2012 16:34:25 »
- Drontal plus ( tabl. )

1 microgram = 0.001 milligrams

Аз използвам Холандски препарат - Kepromec ( Ivermectin ).
В 1 милилитър от него има 10 милиграма Ivermectin.
Всеки сам може да си сметне дозата, която му е необходима.

Аз също ползвам Кепромек вече трета година. Поставям на мъжките около 28 кг по 0,8 куб. и на женските 0,6 куб. подкожно веднъж месечно в летните месеци, когато се разлетят гадните комари.
Дронтал плюс - ползвам единствено пъпито, за хапчетата не искам да коментирам, но не съм доволен. Веднъж на 3-4 месеца давам задължително каниверм, защото той единствен мисля действа и на още едни плоски червеи (извинявам се за това, че нито мога да спомена в момента активната съставка, нито да нарека червеите с името им) и разбира се летните месеци няколко обезпаризятявания с празимек.

Светла Иванова

• BGDOGFORUM
  • Потребител
« Отговор #40 -: 10.05.2012 17:07:51 »
Скалибор
Терапевтични показания: - 6 месеца защита от кърлежи; - 5-6 месеца ефект срещу ухапване от флеботомуси; - 5-6 месеца летален ефект при 40-70% от флеботомусите; - 4 месеца защита от бълхи; - 6 месеца ефект срещу ухапване от възрастни комари. ВНИМАНИЕ: Да не се използва при котки!!
http://www.sigmaprovadia.com/bg/products/product34.html

И още: Скалибор, каишка против....
http://www.zoosviat.net/shop/index.php?main_page=product_info&products_id=1329

Звучат доста примамливо. И най-вероятно, не увреждат черния дроб на кучето. Може би и другите лекарства не го увреждат, не знам. Но все пак са лекарства.
Рекламата е доста добра!
Да се чуди човек какво да прави, като иска най-доброто за Четирикраките!
                                                                                       Джек Лондон

Светла Иванова

• BGDOGFORUM
  • Потребител
« Отговор #41 -: 09.05.2013 14:24:57 »
2-3 часа, след като поставих на кучетата ми Advantix, заваля. Те не пожелаха да се приберат на сухо, а след това с удоволствие се излежаваха в мократа трева. Дали не трябва да повторя терапията, заради мокренето на козината им или вече лекарството е започнало да действа?
                                                                                       Джек Лондон

д-р Светла Колева

• Администратор
  • Потребител
« Отговор #42 -: 12.05.2013 10:21:16 »
Би трябвало да е почнало да действа, но може би повторното третиране трябва да е поне 1 седмица по-рано ( отколкото указаниата на производителя ).