Автор Тема: Гордън сетер  (Прочетена 9370 пъти)

Иван Панайотов - vano

• BGDOGFORUM
  • Потребител
  • Публикации: 3697
    • www.bgdogs.net
Re:Гордън сетер
« Отговор #15 -: 31.08.2010 18:48:07 »
И сег аостава да се обосновеш какви са недостатъците на кучето в средата и как те му пречат да си върши работата?
Само две неща са безкрайни - Вселената и човешката глупост, като за първото не съм сигурен.
Алберт Айнщайн

Иван Панайотов - vano

• BGDOGFORUM
  • Потребител
    • www.bgdogs.net
« Отговор #16 -: 31.08.2010 19:13:18 »
И понеже виждам че основният ти критерий едно куче да е диванно е дългия косъм - ето малко работни диванни кучета :)

Само две неща са безкрайни - Вселената и човешката глупост, като за първото не съм сигурен.
Алберт Айнщайн

Иван Панайотов - vano

• BGDOGFORUM
  • Потребител
    • www.bgdogs.net
« Отговор #17 -: 31.08.2010 19:14:12 »

Алберт Айнщайн

Иван Панайотов - vano

• BGDOGFORUM
  • Потребител
    • www.bgdogs.net
« Отговор #18 -: 31.08.2010 19:15:40 »
И преди да заклеймим дългия косъм нека видим и в какви условия ловуват сетерите в родината си.

Проблема на всички сетери не е дългия косъм, а факта че са много красиви. Именно красотата им ще ги унищожи като ловна порода.
Алберт Айнщайн

Пламен Христов Андонов - plamand

• BGDOGFORUM
  • Потребител
  • Публикации: 12
    • http://gordon.dir.bg
« Отговор #19 -: 01.09.2010 11:23:08 »
И сег аостава да се обосновеш какви са недостатъците на кучето в средата и как те му пречат да си върши работата?

Ако става въпрос за куче кучето в средата няма недостатъци, напротив това е много красиво и атрактивно куче. Но когато говорим за Гордон сетер съм напълно съгласен с теб че, " Проблема на всички сетери не е дългия косъм, а факта че са много красиви. Именно красотата им ще ги унищожи като ловна порода." просто изричаш мойто мнение по въпроса.
А за гордона от снимката снимката средата аз няма какво да се обосновавам просто трябва да се прочете и осмисли стандарта. Ще приведа няколко цитата:
1.   „Предназначение на породата: Куче, работещо със стойка.” 
2.   „Уши: Средно големи, тънки. Разположени ниско, прилепнали по главата.”  ???
3.   „Козина:
Косъм: Върху главата, предната част на краката, краищата на ушите, къс и фин; умерено дълъг, гладък и без да е къдръв или буклест по всички останали части от тялото.”  ???
4.   Недостатъци:
Всяко отклонение от гореизложените параметри трябва да се разглежда като недостатък, сериозността на който се оценява според неговата степен и въздействието му върху здравето и благосъстоянието на кучето, и способностите на кучето да извършва традиционната си работа.
Представи си го как живее в къщурка на двора в студ и пек дъжд и сняг както живеят ловджииските кучета и „въздействието  върху здравето и благосъстоянието на кучето”,  за това ги наричам диванни или апартаметски кучета.  Попитай някой ловджия за апартаметски кучета?
Да дпуснем че при селекцията на такива  „елитни” екземпляри не са накърнени ловните им качества и способности за сметка на външният им вид как ти се вижда да ловуваш с такова куче в трънаци буренаци и драки, как го виждаш горкото живатно по време на лова и след това и „въздействието върху  способностите на кучето да извършва традиционната си работа”.
Такова куче е да ловуваш с него на голф игрище, английска ливада, парк или изложба 
В този форум няма ли ловджии кажете нещо по въпроса.
 Ето какво ми каза  niksata7ловджия:
„Е тва куче ако го вкараш в драките ще те съдят за тормоз” – виж: http://www.nalov.com/forum/index.php?s=ae146680cf51914bbc1449b8cb0694e5&showtopic=429&hl=гордон&st=60  коментар № 66.
Пламен Андонов GSM: + 359888346313 - SKYPE: plamen hristov andonov Email: [email protected]

Пламен Христов Андонов - plamand

• BGDOGFORUM
  • Потребител
  • Публикации: 12
    • http://gordon.dir.bg
« Отговор #20 -: 01.09.2010 11:32:32 »
И преди да заклеймим дългия косъм нека видим и в какви условия ловуват сетерите в родината си.

Проблема на всички сетери не е дългия косъм, а факта че са много красиви. Именно красотата им ще ги унищожи като ловна порода.
Гордонът от   "старата снимчица" е ловувал в условията на родината си а не на изложби и дивани.
Пламен Андонов GSM: + 359888346313 - SKYPE: plamen hristov andonov Email: [email protected]