Автор Тема: Кои сме Ние, За какво Живеем , За какво се Борим?  (Прочетена 48141 пъти)

Пламен Ботев - Горан

• BGDOGFORUM
  • Потребител
  • Публикации: 372
Когато дебатите станат понякога много горещи да отворим на тази тема ииии потърсим нещо което да ни поохлади :), а може и да добавим , споделим-Интересна мисъл , Житейски опит!
Пръв Приятел- Чистата Съвест

Пламен Ботев - Горан

• BGDOGFORUM
  • Потребител

Николай Атанасов - cynology

• BGDOGFORUM
  • Потребител
  • Публикации: 2509
  • I want to know
    • Center of Experimental Cynology
The More I See Of Men, The More I Admire Dogs !

Пламен Ботев - Горан

• BGDOGFORUM
  • Потребител

Пламен Ботев - Горан

• BGDOGFORUM
  • Потребител
Когато Гняв изпълва душата , Когато първобитното и дивото в човешката природа вземе Връх! Едно нещо е способно да върне Разума в теб! Какво е то ли? Много Просто и толкова близо до нас!Поглеждал ли си в очите на КУЧЕТО,колко много Мъдрост ,колко много Благородство, колко много Преданост, колко много Доброта има в този поглед! Ако не си- Го НАПРАВИ! И Завинаги се Промени! Благородството и Обичта във ДУШАТА си ПУСНИ! http://www.youtube.com/watch?v=5JXrmUD0EK0&NR=1

• BGDOGFORUM
  • Потребител
  • I want to know

Светла Петева - jolyp

• BGDOGFORUM
  • Потребител
  • Публикации: 142
За какво да живеем? За себе си ли?
Ще се чувстваме ли достатъчно пълноценни и щастливи, ако всяка наша втора дума е "Аз" и "Мое". Дали тази вманиаченост и себелюбие ще ни топли през дългите и студени дни?! Къде отиде любовта към ближния?! Когато искаме да сме щастливи, трябва да направим първо друг щастлив. Няма нищо по - прекрасно от това! Първо да погледнем човека до себе си и тогава самите себе си. Първо да дадем хляб на него, а после на нас... Първо направете някой щастлив, за да бъдете и самите Вие такива! Не забравяйте хората, които дават всичко за Вас, защото те НИКОГА няма да Ви забравят!  И когато започваме деня си първо с "ти", а не с "аз", тогава ще открием истинското удоволствие от живота!

Пламен Ботев - Горан

• BGDOGFORUM
  • Потребител
Когато си здрав, силен уверен в себе си , преследваш целите които си си набелязал преодоляваш трудности , трупаш успехи, уважаван си. С една дума си на върха . Тогава неизбежно в теб започва да се прокрадва едно, макар и неусетно чувство, че каквото поискаш може да го постигнеш.В Това чувство няма нищо лошо , но докато разума го води!Ако се усетиш че повтаряш все по често едно изречение- "На всяка цена трябва да успея"! ТОГАВА!Намери сили и замени една думичка в него, само една , но тя е толкова важна! Вместо -" УСПЕЯ " тури думата- "СПРА"! Защо ли? Защото понякога Цената на успеха е толкова голяма,  че Успеха който си постигнал се превръща в Бреме за твоята Съвест! СПРИ и си задай въпроса- " Струва ли си да постигам успехи на тази цена, трябва ли да страда някой за да съм щастлив?Така мисля аз! Защо ли? Защото за да е щастлив човек се иска толкова малко- Усмихвай се Искренно и Широко, Живей със Обич и Доброта в Сърцето и на Душата ще е Леко! :) 

Пламен Ботев - Горан

• BGDOGFORUM
  • Потребител

Пламен Ботев - Горан

• BGDOGFORUM
  • Потребител
Как да разбера дали Греша?Сигурно често си задавате този въпрос? Решили сте да направите нещо ,но се колебаете- Да  го направя или да не го направя?Ами запитайте се тогава- Искам ли хората да разберат, да знаят какво правя, или предпочитам да го направя сам?Ако надделее желанието да го направите сам - Грешите!  :) Това е Истината на един стар и мъдър Индиянец!

• BGDOGFORUM
  • Потребител
  • I want to know
Само за мъже !!!

Защо мъжете не изпадат в депресия

Фамилията ти остава непроменена след брака.
Гаражът е изцяло на твое разположение.
Ако си решил да се жениш, значи искаш някой да се грижи за самия теб.
Шоколадьт е просто друга закуска.
Може да станеш президент.
Никога не можеш да забременееш.
Можеш да носиш бяла тениска в аквапарка.
Можеш изобщо да не носиш тениска в аквапарка.
Монтьорът ти казва винаги истината за колата.
Целият свят може да бъде твой писоар.
Никога не ти се налага да караш до друга бензиностанция, защото тоалетната на тази е просто отвратителна.
Никога не ти се налага да спреш и да се чудиш как да наденеш една гайка на болт. Работиш същото като жените, но заплатата ти е по-голяма.
Бръчките само подчертават характера ти.
Не ти трябва сватбена рокля за $ 5000, а само смокинг под наем за $ 100.
Хората никога не те зяпат в гърдите докато им говориш.
Новите обувки никога не разраняват, не правят мазоли и мехури и не стягат краката ти като менгеме.
Имаш еднакво настроение през цялото време.
Телефонните разговори са категорично максимум 30 секунди.
Специалист си в напиването. За петдневна почивка ти стига само един куфар.
Можеш да се възмущаваш без ограничения и да изразяваш свободно всяко свое неодобрение или несъгласие.
Получаваш специално внимание при най-малката проява на безразличие и егоизъм.
Ако някой забрави да те покани на купон, той или тя може да си остане твой приятел. Бельото ти струва $ 8,95 за три броя.
Три чифта обувки са ти повече от достатъчни.
Нямаш почти никакви задръжки в обществото.
С пълно спокойствие можеш да гледаш смачканите си дрехи.
Всичко по лицето ти винаги остава с първоначалния си цвят.
Една и съща прическа трае с години, може би с десетилетия.
Трябва да обръснеш само лицето и шията си.
Можеш да си играеш с играчки през целия си живот.
Един портфейл и един чифт обувки - с един цвят за всички сезони.
Можеш да носиш шорти, независимо как изглеждат краката ти.
Можеш да си правиш маникюра с джобно ножче.
Нямаш притеснения да си пуснеш мустаци.
За Коледа можеш да напазаруваш за всичките 25 роднини на самия 24 декември само за 25 минути.

Нищо чудно, че ние мъжете сме щастливци.

Светла Петева - jolyp

• BGDOGFORUM
  • Потребител
  • Публикации: 142
За да се постигне нещо трябва да се борим всички.Но дали сме готови да имаме единна позиция по въпроса и склонни ли сме всички да направим  нещо ?

Ние всички които сме се събрали тук и всеки ден пишем...пишем и пишем за какво се борим ? Дали искаме да постигнем нещо или целта ни е да оплюем другия и да възхвалим своето ? Ето това е манталитета на българина...нашата българска черта ...да се плюем нападаме и обвиняваме вместо да направим заедно усилие за нещо по - добро.
Нямам за цел да обиждам или нападам някого...слагам и себе си в това число...въпреки че никога не съм си позволила да обида някого.
Според мен форумите се правят точно с тази цел...дискусия и възможност за разрешаване на проблеми...това е един добър начин за размяна на мнения от хора които нямат възможност да дискутират на живо. За огромно съжаление обаче не само тук но и във всички други форуми нещата са едни и същи...празни приказки и повтаряне на едно и също.Обсъждат се неща от миналото вместо да се помисли за бъдещето и какво може да се направи за породата.

Много от вас ще ме упрекнат ...и ще са прави....да аз също не съм направила нищо...но поне бих опитала с подходящ екип от хора които знаят и могат!

Ами това е...аз светлина в тунела не виждам..дори ако питат мен то той вече е затворен !
Пропиляха се много шансове и дано напред във времето се появи Човек или организация която ще направи това което ние не успяхме !

Иван Панайотов - vano

• BGDOGFORUM
  • Потребител
  • Публикации: 3697
    • www.bgdogs.net
За да се постигне нещо трябва да се борим всички.Но дали сме готови да имаме единна позиция по въпроса и склонни ли сме всички да направим  нещо ?

Ние всички които сме се събрали тук и всеки ден пишем...пишем и пишем за какво се борим ? Дали искаме да постигнем нещо или целта ни е да оплюем другия и да възхвалим своето ? Ето това е манталитета на българина...нашата българска черта ...да се плюем нападаме и обвиняваме вместо да направим заедно усилие за нещо по - добро.
Нямам за цел да обиждам или нападам някого...слагам и себе си в това число...въпреки че никога не съм си позволила да обида някого.
Според мен форумите се правят точно с тази цел...дискусия и възможност за разрешаване на проблеми...това е един добър начин за размяна на мнения от хора които нямат възможност да дискутират на живо. За огромно съжаление обаче не само тук но и във всички други форуми нещата са едни и същи...празни приказки и повтаряне на едно и също.Обсъждат се неща от миналото вместо да се помисли за бъдещето и какво може да се направи за породата.

Много от вас ще ме упрекнат ...и ще са прави....да аз също не съм направила нищо...но поне бих опитала с подходящ екип от хора които знаят и могат!

Ами това е...аз светлина в тунела не виждам..дори ако питат мен то той вече е затворен !
Пропиляха се много шансове и дано напред във времето се появи Човек или организация която ще направи това което ние не успяхме !

Много точно казано.

Всички виждате, че ако се махнат постовете в които някой оплюва другия просто форума няма да съществува. Явно проблеми с кучетата в България няма и затова няма какво да се обсъжда и дискутира.

А че голяма част от така наречените развъдчици са пълни лаици на тема развъждане, че така наречените кинолози незнаят кучето колко крака има, че така обявилите се организации не вършат нищо, а с цялото си съществуване подкрепят единствено търгашеството, кво има да се дискутира - всичко си е ОК. Затова давайте да изясняваме междуличностните си отношения и да пълним форумите с пумия.
Само две неща са безкрайни - Вселената и човешката глупост, като за първото не съм сигурен.
Алберт Айнщайн

Пламен Ботев - Горан

• BGDOGFORUM
  • Потребител
 :)Дори във най голямата безсмислица , дори във най голяма безнадеждност зрънце истина и смисъл ти потърси :)! Защото в живота няма нищо случайно, нито пък лесно! Затова победата е толкова опияняваща защото е постигната със изключително духовно и физическо  себераздаване ! Вяра, Надежда , Любов! Нека не забравяме тези три думички , толкова обикновени и с толкова огромен духовен заряд!

Пламен Ботев - Горан

• BGDOGFORUM
  • Потребител
Най силни сме когато паднем  и си мислим ,че не може да станем , а отново се изправяме.Затова не е важно колко пъти ще паднеш , а колко пъти ще намериш сили да станеш!