Автор Тема: Шампион на България  (Прочетена 4690 пъти)

Иван Панайотов - vano

• BGDOGFORUM
  • Потребител
  • Публикации: 3697
    • www.bgdogs.net
Шампион на България
« -: 21.01.2010 10:47:38 »
Титла Шампион на България

С решение на УС на БРФК титлата Шампион на България се добива след изпълняване на следните условия:
- минимум 4 титли САС
- получени от минимум трима различни съдии
- периодът между първата и последната титла да е минимум 366 дни.

Решението влиза в сила от 01.01.2010 г. за Българските кучета.
Само две неща са безкрайни - Вселената и човешката глупост, като за първото не съм сигурен.
Алберт Айнщайн

Иван Панайотов - vano

• BGDOGFORUM
  • Потребител
    • www.bgdogs.net
Re:Шампион на България
« Отговор #1 -: 21.01.2010 14:26:42 »
Горното добре, само дето не важи за всички, а само за българите.
За чужденци ситуацията е:

Цитат
For title Champion of Bulgaria you need 2 x CAC, obtained in Bulgaria, no matter of the time. You can make it in one weekend. On CACIB show we give CAC in every class.

И това, ако не е печалбарство, здраве му кажете - идват си хорицата за един уикенд в БГ, явяват се на 2 CACIB изложби (напоследък винаги са по 2 на уикенд), плащат си за сертификат за шампион на България и си заминават по живо по здраво.
Ще кажете, кое гарантира че ще спечелят и двата дни CAC?

Ами при убийствена конкуренция от по 1-2 кучета в клас, а често и в цяла порода, шанса май е огромен. Е ако не стане с един, ще е с два уикенда - CACIB- и в България бол - за тази години 28 на брой.
Само две неща са безкрайни - Вселената и човешката глупост, като за първото не съм сигурен.
Алберт Айнщайн

д-р Светла Колева

• Администратор
  • Потребител
  • Публикации: 306
    • http://amstaffterrier.net/
« Отговор #2 -: 21.01.2010 18:47:13 »
Лошо, много лошо........
За кой ли път се оказва, че сме чужденци в собствената си държава  ;).

Иван Панайотов - vano

• BGDOGFORUM
  • Потребител
    • www.bgdogs.net
« Отговор #3 -: 21.01.2010 20:31:50 »
По-последни данни (запитване във федерацията)

1. Титла Шампион на България

С решение на УС на БРФК титлата Шампион на България се добива след изпълняване на следните условия:
- минимум 4 титли САС
- получени от минимум трима различни съдии
- периодът между първата и последната титла да е минимум 366 дни.

2. За чужденци:
2 титли CAC, без значение на времето, при положение, че кучето е шампион на страната си, в противен случай важи 1.

Решението влиза в сила от 01.01.2010 г. за Българските кучета.
Алберт Айнщайн

Иван Панайотов - vano

• BGDOGFORUM
  • Потребител
    • www.bgdogs.net
« Отговор #4 -: 22.01.2010 11:45:58 »
В БРФК казват едно, на сайта пише друго:

Цитат
Bulgarian Champion title

New regulations for Bulgarian Champion title
- minimum 4 CAC titles
- under minimum 3 different judges
- minimum 366 days between first and last CAC title.

These regulations are valid from 01.01.2010 only for Bulgarian dogs.

Излиза че горенаписното важи само за бг кучета, за чуждите не важи.

Там където са писали за 2 CAC-а, никъде не е упоменато че се отнася само за кучета шампиони.

Цитат
For title Champion of Bulgaria you need 2 x CAC, obtained in Bulgaria, no matter of the time. You can make it in one weekend. On CACIB show we give CAC in every class.

Абе странна работа, май нещата се казват според ситуациата.
Алберт Айнщайн

д-р Светла Колева

• Администратор
  • Потребител
« Отговор #5 -: 22.01.2010 17:47:33 »
Там където са писали за 2 CAC-а, никъде не е упоменато че се отнася само за кучета шампиони.
........................................................................
Абе странна работа, май нещата се казват според ситуациата.

Тази ситуацията май се нарича "двоен аршин"...

д-р Светла Колева

• Администратор
  • Потребител
« Отговор #6 -: 25.01.2010 18:39:45 »
 Има вероятност за "промоционални изложби" през месец Май ,Юни ,Юли и Август.

Иван Панайотов - vano

• BGDOGFORUM
  • Потребител
    • www.bgdogs.net
« Отговор #7 -: 12.11.2010 11:23:29 »
Източник: БРФК

2011 година е юбилейна за БРФК - Нвършват се 30 години от началото на връзката ни с FCI. В чест на тази годишнина титлата ШАМПИОН НА БЪЛГАРИЯ ще се присъжда при наличие на две титли САС от всеки две поредни изложби.
Титлата ГРАНД ШАМПИОН НА БЪЛГАРИЯ се присъжда след като куче Шампион на България и получи титла САС.
Титлата БАЛКАНСКИ ШАМПИОН се присъжда след като куче - Гранд Шампион на България получи титла САС.
Алберт Айнщайн

Иван Панайотов - vano

• BGDOGFORUM
  • Потребител
    • www.bgdogs.net
« Отговор #8 -: 12.11.2010 11:33:15 »
Източник: БРФК

2011 година е юбилейна за БРФК - Нвършват се 30 години от началото на връзката ни с FCI. В чест на тази годишнина титлата ШАМПИОН НА БЪЛГАРИЯ ще се присъжда при наличие на две титли САС от всеки две поредни изложби.
Титлата ГРАНД ШАМПИОН НА БЪЛГАРИЯ се присъжда след като куче Шампион на България и получи титла САС.
Титлата БАЛКАНСКИ ШАМПИОН се присъжда след като куче - Гранд Шампион на България получи титла САС.

Както се казва: Давай народе, сега е момента. Всичку на промоосия.

А сега сериозно: Титлата шампион на България се обезценява тотално. Кучета на по 15 месеца ще могата да стават Шампиони на България. За повечето породи, куче на 15 месеца е още недоразвито. Не знам как да го коментирам, просто нямам думи.

При положение,че в почти всички породи на нашите изложби участват по 1-до 5-6 кучета, като възможността да се печели CAC e за по две кучета (мъжко и женско) в класовете междинен, открит, шампиони и работен - което ще рече че спокойно на уикенд ще може да има по 8 шампиона на порода. Има породи с по 20-30 родословни кучета в България и ако собствениците им си направят график, спокойно в края на годината всички те в края на годината могата да са шампиони.

Не знам за вас, ама за мен това обезмисля въобще идеята и званието Шампион на България.
Алберт Айнщайн