Автор Тема: Дог.бг - официален сайт на БРФК - ЧЕСТИТО!!!  (Прочетена 9389 пъти)

Гаро Папазян - PHILIPOPOLIS

• BGDOGFORUM
  • Потребител
  • Публикации: 60
    • www.irishwolfdog.com
НЕ е много официален,,на брфк ,защото вчера поставих радостна новина  в  дог.бг  за НОВОТО ;   ПЛОВДИВСКО КИНОЛОЖКО ДРУЖЕСТВО /от системата на БРФК/  с Учредители,състав ,Програма и др.... и ми го изтриха ....,,,,,,,,,Сега написах в сух вид новината ,,ама да видим.Тъй ,че повече Злобен форим срещу личности отколкото срещу тип организации.... Но Кервана си върви-кучетата си лаят! Ние сме много,интусиазирани с опит и знания  отворени към новости ...
Ние сме само съхранители на тази древна порода и мисията ни е да е предадем на следващите поколения!

Николай Атанасов - cynology

• BGDOGFORUM
  • Потребител
  • Публикации: 2509
  • I want to know
    • Center of Experimental Cynology
НЕ е много официален,,на брфк ,защото вчера поставих радостна новина  в  дог.бг  за НОВОТО ;   ПЛОВДИВСКО КИНОЛОЖКО ДРУЖЕСТВО /от системата на БРФК/  с Учредители,състав ,Програма и др.... и ми го изтриха ....,,,,,,,,,Сега написах в сух вид новината ,,ама да видим.Тъй ,че повече Злобен форим срещу личности отколкото срещу тип организации.... Но Кервана си върви-кучетата си лаят! Ние сме много,интусиазирани с опит и знания  отворени към новости ...

Ха!
Нищо ново под слънцето!
Навремето Нанко Иванов лично ме покани да пиша във форума му. В последствие на два пъти ми бе налагана забрана да пиша.
Докато най-накрая ми бе наложен пожизнен бан със заплаха към Нанко, че ако ми даде достъп, ще му унищожат форума.
The More I See Of Men, The More I Admire Dogs !

Десислава Давидова - DessyD

• BGDOGFORUM
  • Потребител
  • Публикации: 52
Гаро, никой не ти е изтрил постовете. Днес ги прочетох и двата. Просто използвай търсачката за да не пускаш дублиращи се теми. Едната си я пуснал в "Изложби", а другата в "Новини". Много пъти съм ти казвала, че е добре да надскачаш вечно напиращото желание в теб да интригантстваш. Знам, че то е по-силно от теб, но се постарай да го овладееш, все пак не си тинейджър.
Ако си очаквал, че всички вкупом ще тръгнат да ви поздравяват, имал си нереалистични очаквания. Хората не се вълнуват толкова от тази "проблематика", а още по-малко искат да се намесват в лични пререкания. Всеки е свободен да създава и прави каквито си иска организации и клубове. Не мисля, че някой е против такова нещо, но и няма да изпадне в бурен екстаз от такива новини.
За мен винаги ще има определена доза недоумение, защо във всичките ти изказвания има скрита злъч и неприязън към определени хора от КД-Пловдив, към чието общуване с години съзнателно си се стремял и си правил всичко възможно за да получиш тяхното внимание, а сега реши, че са ти враг № 1.
Дог.бг е частен сайт. Ако собственикът му е решил, че няма да допуска определени хора да пишат в него - има пълното право да го прави. Дали пристрастията му почиват на лични отношения  или на натиск от определени среди - няма никакво значение. Ако е решил, че ще толерира само потребители, подкрепящи БРФК - негово право е да го прави и няма нужда да дава обяснения на никого. Слава Богу интернет е пълен с всякакви форуми и възможности за писане. В това няма нищо драматично. Както виждате, тук си пишем спокойно и си коментираме нещата с официалните си имена, защото собственикът е наложил тези условия. Същият има пълно право да забрани нечий достъп само защото не му харесва походката, например и това няма да повлияе на ничий живот и дейност. Аз с удоволствие чета коментарите на Николай Атанасов и съм се допитвала до него за много проблеми, за които считам, че е в пъти по-запознат от мен. За разлика от някои "разбирачи"-кучкари считам, че когато една личност е полагала усилия да се образова и развива в определена сфера, коментарите й най-малко трябва да се четат и обмислят. Мотивите на Нанко си остават негови лични, както и последиците от решенията му. Повечето от нас са наясно защо се вземат подобни решения, друг е въпросът дали така е морално, етично или пък потребно. Компромисът е относително понятие и зависи от личната позиция в дадена ситуация.

п.п. - Още нещо към Гаро - по повод поста ти в клубния форум на "Хрътки"-те, темата за салукитата. Не знам дали си обръщал някога внимание на един много известен факт, че салукито на Вихра беше заплодено с мъжкар от чужбина, който тя отглеждаше в дома си повече от 6 месеца. Проблемът с кучилата на салукитата не е, че НЯМА мъжкар, "който да ги запложда", а че НЯМА  достатъчно ХОРА, които да искат да отглеждат такива кучета. Тази порода никога не е била модна и няма да стане такава. Съветите ти към потребителката са меко казано неуместни, защото тя неведнъж е писала по темата и е пояснявала, че когато е готова да си вземе такова куче ще си го намери.

• BGDOGFORUM
  • Потребител
  • I want to know
Гаро, никой не ти е изтрил постовете. Днес ги прочетох и двата. Просто използвай търсачката за да не пускаш дублиращи се теми. Едната си я пуснал в "Изложби", а другата в "Новини". Много пъти съм ти казвала, че е добре да надскачаш вечно напиращото желание в теб да интригантстваш. Знам, че то е по-силно от теб, но се постарай да го овладееш, все пак не си тинейджър.
Ако си очаквал, че всички вкупом ще тръгнат да ви поздравяват, имал си нереалистични очаквания. Хората не се вълнуват толкова от тази "проблематика", а още по-малко искат да се намесват в лични пререкания. Всеки е свободен да създава и прави каквито си иска организации и клубове. Не мисля, че някой е против такова нещо, но и няма да изпадне в бурен екстаз от такива новини.
За мен винаги ще има определена доза недоумение, защо във всичките ти изказвания има скрита злъч и неприязън към определени хора от КД-Пловдив, към чието общуване с години съзнателно си се стремял и си правил всичко възможно за да получиш тяхното внимание, а сега реши, че са ти враг № 1.
Дог.бг е частен сайт. Ако собственикът му е решил, че няма да допуска определени хора да пишат в него - има пълното право да го прави. Дали пристрастията му почиват на лични отношения  или на натиск от определени среди - няма никакво значение. Ако е решил, че ще толерира само потребители, подкрепящи БРФК - негово право е да го прави и няма нужда да дава обяснения на никого. Слава Богу интернет е пълен с всякакви форуми и възможности за писане. В това няма нищо драматично. Както виждате, тук си пишем спокойно и си коментираме нещата с официалните си имена, защото собственикът е наложил тези условия. Същият има пълно право да забрани нечий достъп само защото не му харесва походката, например и това няма да повлияе на ничий живот и дейност. Аз с удоволствие чета коментарите на Николай Атанасов и съм се допитвала до него за много проблеми, за които считам, че е в пъти по-запознат от мен. За разлика от някои "разбирачи"-кучкари считам, че когато една личност е полагала усилия да се образова и развива в определена сфера, коментарите й най-малко трябва да се четат и обмислят. Мотивите на Нанко си остават негови лични, както и последиците от решенията му. Повечето от нас са наясно защо се вземат подобни решения, друг е въпросът дали така е морално, етично или пък потребно. Компромисът е относително понятие и зависи от личната позиция в дадена ситуация.

п.п. - Още нещо към Гаро - по повод поста ти в клубния форум на "Хрътки"-те, темата за салукитата. Не знам дали си обръщал някога внимание на един много известен факт, че салукито на Вихра беше заплодено с мъжкар от чужбина, който тя отглеждаше в дома си повече от 6 месеца. Проблемът с кучилата на салукитата не е, че НЯМА мъжкар, "който да ги запложда", а че НЯМА  достатъчно ХОРА, които да искат да отглеждат такива кучета. Тази порода никога не е била модна и няма да стане такава. Съветите ти към потребителката са меко казано неуместни, защото тя неведнъж е писала по темата и е пояснявала, че когато е готова да си вземе такова куче ще си го намери.

Деси, благодаря за хубавите думи по мой адрес !
С уважение!

• BGDOGFORUM
  • Потребител
Нито Нанко, нито БРФК, нито СРС-та (хахахааа) биха ми попречили да общувам с хора, чието мнение ценя и уважавам. Още по-малко това би станало заради нечие лично отношение. Прекараните 10-тина години в т.нар. "кинология" у нас ме научиха, че там има много случайни хора, изключително войнстваща некомпетентност и неграмотност както по отношение на кучетата, така и по отношение на администрация и чиста организация, ужасяваща проява на комплекси и съответното поведение, както и не малко чисто икономически интереси, изразени не само в търговията с кучета. Много ми е рано да се примирявам с всичко това и твърде късно да си удрям главата в стената. Приемам се за свободен човек  и не желая да водя чужди битки. Не се отказвам от приятелите си само защото са взели определени решения или защото "някой си" не ги харесва. Светът е голям и спасение дебне отвсякъде! ;D

• BGDOGFORUM
  • Потребител
  • I want to know
Нито Нанко, нито БРФК, нито СРС-та (хахахааа) биха ми попречили да общувам с хора, чието мнение ценя и уважавам. Още по-малко това би станало заради нечие лично отношение. Прекараните 10-тина години в т.нар. "кинология" у нас ме научиха, че там има много случайни хора, изключително войнстваща некомпетентност и неграмотност както по отношение на кучетата, така и по отношение на администрация и чиста организация, ужасяваща проява на комплекси и съответното поведение, както и не малко чисто икономически интереси, изразени не само в търговията с кучета. Много ми е рано да се примирявам с всичко това и твърде късно да си удрям главата в стената. Приемам се за свободен човек  и не желая да водя чужди битки. Не се отказвам от приятелите си само защото са взели определени решения или защото някой си не ги харесва.

Е, да но моето мнение по въпросите, по които претендирам долу-горе да имам някаква компетентсност не съвпадна с това на самонабедилите се експерти и в крайна сметка за тях проблема не е, че са невежи в области чужди за тях, а че някои им разкри невежеството.

А безхарактерността на Нанко им дава възможност да продължават да заблуждават незнаещи и добронамерено влизащи хора за сметка на това, че има такива, които казват, че "Царят е гол".

• BGDOGFORUM
  • Потребител
Ами докато хората считат, че да си образован и компетентен означава да пишеш в някакъв форум, а не да учиш и да се развиваш според общовалидните стандарти - така ще е. То така е в цялата ни държава. Всички разбираме от всичко и накрая стават такива бъркочи, че се чудим какво да правим и как да се излезе от ситуацията.
Щом еталон за държавността ни се явява пожарникар без нито един спасен живот в реална професионална ситуация, как искаш да бъдеш признат от хора, които гръмко обясняват, че знаят всичко за кучетата само защото са били на х-брой изложби или са чели всичко в интернет-форумите?! Няма да коментираме изключително използваното "доказателство" за компетентност, изразено с формулировката "ние винаги сме имали куче у дома/още от малък си имам куче". Само по себе си това трябва да доказва, че разбираш от кучета. Направо падаш в оркестъра и не можеш да станеш оттам. Откровените търгаши няма какво да ги коментираме. Те разглеждат кучето (и всяко друго нещо - изложба, федерация, съдийство) като стока.

• BGDOGFORUM
  • Потребител
  • I want to know
Ами докато хората считат, че да си образован и компетентен означава да пишеш в някакъв форум, а не да учиш и да се развиваш според общовалидните стандарти - така ще е. То така е в цялата ни държава. Всички разбираме от всичко и накрая стават такива бъркочи, че се чудим какво да правим и как да се излезе от ситуацията.
Щом еталон за държавността ни се явява пожарникар без нито един спасен живот в реална професионална ситуация, как искаш да бъдеш признат от хора, които гръмко обясняват, че знаят всичко за кучетата само защото са били на х-брой изложби или са чели всичко в интернет-форумите?! Няма да коментираме изключително използваното "доказателство" за компетентност, изразено с формулировката "ние винаги сме имали куче у дома/още от малък си имам куче". Само по себе си това трябва да доказва, че разбираш от кучета. Направо падаш в оркестъра и не можеш да станеш оттам.

Много точно!

Спомням си при един от моите коментари преди години в него форум, някаква "провокира" компетентността ми с думите: "Я кажете вие на колко изложби сте участвали и колко ваши кучета са награждавани". Отговорих й, че не съм участвал, защото може би, докато тя е тичала из ринга аз съм правил етограма на някое куче, което изисква около 14-15 часа работа. Въпросната повече не се обади.

Една друга пък се бе писала, че е етолог и чете лекции в школата на Мицулов.
Това наистина ми стана много интересно, защото аз се занимавам доста сериозно с поведение на кучето от 1999 г. и най-вече от - 2002. Попитах я в каква сфера са проучванията й по етология, защото наистина ми бе безкрайно интересно, че има такъв човек на хоризонта. Помолих я да ми изпрати и програмата си с лекции по етология, за да се запозная със съдържанието.
Предполагам досещаш се, че въпросната "етоложка" дори не се отзова на писмото ми.

• BGDOGFORUM
  • Потребител
 ;D ;D ;D ;D Описваш емблематични ситуации. Виждаш, че като стане въпрос за развъждане първото, за което се сещат  огромната част от "разбирачите"-потребители е броя на изложбите и придобитите титли. Това за тях е единственото и достатъчно условие, което трябва да бъде изпълнено за да бъде развъдено едно куче. Много компетентно ти обясняват как това било мнооогоооо важно и правело кучетата "шампиони" и как така била "навсякъде по света", при положение, че никога не са проучвали системите и функционирането на киноложките организации по света, камо ли да са наясно с правилниците им. Точно тези "разбирачи" не могат да ти дадат елементарно обяснение на процеса "изпит за допускане до развъждане", който е отправен за всяка киноложка структура или считат за такъв явяването на определен брой изложби.

А за етологията .... там нещата са огромна трагедия. Всеки новоизлюпил се дресьор  счита себе си за етолог. Аз, пък, имах друго преживяване съвсем насторо, във Фейсбук. Много гръмко един колектив от треньори-дресьори обявява, че са обучили първото "терапевтично куче". Само по себе си определнието е абсурдно, но както и да е ....Понеже темата ме интересува и им написах един коментар и ЛС с молба да ми обяснят методиката и начина на избор на обектите - куче и човек. Случи се същото като с теб и "етоложката". При мен отговора беше "Елате в офиса и ще Ви покажем всичко." Отгоре на това, същите хора претендират, че въпросното куче ще помага евентуално на деца-аутисти. Ти, поне, като реално работещ учен и изследовател знаеш, че такова нещо ПРОСТО НЕ СЕ ПРАВИ ТАКА. Няма такова нещо като да подготвим едно куче и то да става за еди-какво си. Дори служебните кучета ги избират и подготвят по специална методика. Направо потресена съм от това гръмко прокламирано невежество и подценяване на проблематиката и надценяване на собствените сили и възможности. Но кажи ми, нима има някой, който да ги спре?! Нима държавата има контрол над такива организацийки и схеми?! Нима има киноложка организация, не говоря само за БРФК, а за всички останали, която да проявява някакво желание да бъде фактор в контрола над такива дейности?! Не, няма такава! Според ръководещите ги най-важната цел на киноложките организации е да се правят изложби и да се плодят кучета с родословия. Ама за какво са тези кучета и как и при кого ще живеят - няма значение. ТОТАЛНО БЕЗХАБЕРИЕ И БЕЗОТГОВОРНОСТ !

• BGDOGFORUM
  • Потребител
  • I want to know
;D ;D ;D ;D Описваш емблематични ситуации. Виждаш, че като стане въпрос за развъждане първото, за което се сещат  огромната част от "разбирачите"-потребители е броя на изложбите и придобитите титли. Това за тях е единственото и достатъчно условие, което трябва да бъде изпълнено за да бъде развъдено едно куче. Много компетентно ти обясняват как това било мнооогоооо важно и правело кучетата "шампиони" и как така била "навсякъде по света", при положение, че никога не са проучвали системите и функционирането на киноложките организации по света, камо ли да са наясно с правилниците им. Точно тези "разбирачи" не могат да ти дадат елементарно обяснение на процеса "изпит за допускане до развъждане", който е отправен за всяка киноложка структура или считат за такъв явяването на определен брой изложби.

А за етологията .... там нещата са огромна трагедия. Всеки новоизлюпил се дресьор  счита себе си за етолог. Аз, пък, имах друго преживяване съвсем насторо, във Фейсбук. Много гръмко един колектив от треньори-дресьори обявява, че са обучили първото "терапевтично куче". Само по себе си определнието е абсурдно, но както и да е ....Понеже темата ме интересува и им написах един коментар и ЛС с молба да ми обяснят методиката и начина на избор на обектите - куче и човек. Случи се същото като с теб и "етоложката". При мен отговора беше "Елате в офиса и ще Ви покажем всичко." Отгоре на това, същите хора претендират, че въпросното куче ще помага евентуално на деца-аутисти. Ти, поне, като реално работещ учен и изследовател знаеш, че такова нещо ПРОСТО НЕ СЕ ПРАВИ ТАКА. Няма такова нещо като да подготвим едно куче и то да става за еди-какво си. Дори служебните кучета ги избират и подготвят по специална методика. Направо потресена съм от това гръмко прокламирано невежество и подценяване на проблематиката и надценяване на собствените сили и възможности. Но кажи ми, нима има някой, който да ги спре?! Нима държавата има контрол над такива организацийки и схеми?! Нима има киноложка организация, не говоря само за БРФК, а за всички останали, която да проявява някакво желание да бъде фактор в контрола над такива дейности?! Не, няма такава! Според ръководещите ги най-важната цел на киноложките организации е да се правят изложби и да се плодят кучета с родословия. Ама за какво са тези кучета и как и при кого ще живеят - няма значение. ТОТАЛНО БЕЗХАБЕРИЕ И БЕЗОТГОВОРНОСТ !

О-о-о, Деси! Пропускаш нещо много важно. Парите!

Преди време разговарях с моя позната от Германия, която е доста, да не кажа много, навътре в кучкарлъка и то на високо ниво. Ставаше дума за това, че в Германия има много турци, които развъждат кангали и ги продават предимно за битки.
Попитах я как в една толкова развита държава, този процес не може да бъде спрян.
Отговорът й бе, че допреди години държавата е работила над проблема, но сега е преценила, че може да печели от това и си затваря очите.
Според немските закони, за всяко новородено кученце се плаща на държавата висока такса. Държавата гледа да взима пари и не се интересува къде и за какво после отиват тези кученца.
Естествено, има много организации, които после пък тръгват да събират разни болни, изоставени, захвърлени, недоубити в битки кучета, но това е друга тема, която вече не касае държавата, а разни частни и доброволни институции, които дават собствените си пари за това. Нещо повече - същите тези институции, след като са регистрирани законно, също плащат данък на държавата. Така че управниците винаги и от всяка ситуация все са на печалба.

• BGDOGFORUM
  • Потребител
 ;D ;D Правилно, пропуснах парите !  ::) Много си прав, че това е отправна точка.
Да, с подобно нещо се сблъсках и аз на германските географски ширини. Сблъсках се и отчасти със същия тип отношение към развъждането, просто там са го вкарали в някаква схема, която горе-долу контролират, но нищо повече. Например, бях изключително изненадана когато на едно събрание членовете на въпросния клуб коментираха, че по-добре било една кучка да роди 3 пъти от един и същ мъжкар щом като била дала добро първо поколение от него, вместо да се търсят и други комбинации. Било по-важно да има повече добри кучета от една линия, отколкото нехомогенна популация от различни линии. Няма да коментирам какви абсурдни познания показаха в областта на инбридинга. Никой не можа да ми отговори на въпроса - това ли аджеба разбират под селекция и развъждане?!
Основното, както винаги, е ценностната система и познаването на проблема, а те навсякъде са кът, за съжаление.

П. Петков - tigar6

• BGDOGFORUM
  • Потребител
  • Публикации: 1288
Искам да съм на мястото на германците във всяко едно отношение :)
Тигъра си пази кожата,а човек името.

С ЛОШ ЧОВЕК МОЖЕ ДА СЕ РАЗБЕРЕШ... С ПРОСТ - НИКОГА

• BGDOGFORUM
  • Потребител
  • I want to know
;D ;D Правилно, пропуснах парите !  ::) Много си прав, че това е отправна точка.
Да, с подобно нещо се сблъсках и аз на германските географски ширини. Сблъсках се и отчасти със същия тип отношение към развъждането, просто там са го вкарали в някаква схема, която горе-долу контролират, но нищо повече. Например, бях изключително изненадана когато на едно събрание членовете на въпросния клуб коментираха, че по-добре било една кучка да роди 3 пъти от един и същ мъжкар щом като била дала добро първо поколение от него, вместо да се търсят и други комбинации. Било по-важно да има повече добри кучета от една линия, отколкото нехомогенна популация от различни линии. Няма да коментирам какви абсурдни познания показаха в областта на инбридинга. Никой не можа да ми отговори на въпроса - това ли аджеба разбират под селекция и развъждане?!
Основното, както винаги, е ценностната система и познаването на проблема, а те навсякъде са кът, за съжаление.

Да, за жалост.

Светът като цяло върви към своето тотално израждане във всички сфери и под всякакви форми!

• BGDOGFORUM
  • Потребител
    • www.irishwolfdog.com
Да , и 2те  ги пуснах на 1 и също място  в НОВИНИТЕ ,,,,  ама са ми е приместили ,Тогава е нямаше,когато е потърсих , сега са и  2 те в различните теми ,,,,,БлГОДАРЯ ИМ!                 Ама  как така че си измислям интриги без нищо ,,,, и ти Десо ,когато с теб се сдърпахме не си била светица имали си точно защо да е така.........................ами,,,,,да ми е махнат от едното място им кажи ся и тва е ,
Ние сме само съхранители на тази древна порода и мисията ни е да е предадем на следващите поколения!

• BGDOGFORUM
  • Потребител
    • www.irishwolfdog.com
Деси,,,,,мене не ме интерува миналото на кинологивта в ПВ и  никъде не съм  коментирал ,Ти избяга от'' добрите  хора''  в Софийското кин дружество !!!!!!!!!!!                                   ПРИ НАС СТАВА ВЪПРОС ЗА; НОВО ПЛОВДИВСКО КИНОЛОЖКО ДРУЖЕСТВО ,,Ако искаш върни се в града си Ела !Ела при БЪДЕЩЕТО на ПЛОВДИВ !!!!