Автор Тема: Румънско овчарско куче Корб  (Прочетена 9212 пъти)

Иван Панайотов - vano

• BGDOGFORUM
  • Потребител
  • Публикации: 3697
    • www.bgdogs.net
Ами явно хората ще си правят още една порода - черните с бяло по гърдите и лапите ще са CIOBANESC ROMANESC CORB

ето малко от YouTube
http://www.youtube.com/watch?v=usWYgEhHHA0
http://www.youtube.com/watch?v=h8-VHqthuMU

Ето и линк към форум посветен на породата CIOBANESC ROMANESC CORB

http://ciobanesccorb.forumest.ro/

Само две неща са безкрайни - Вселената и човешката глупост, като за първото не съм сигурен.
Алберт Айнщайн

Иван Панайотов - vano

• BGDOGFORUM
  • Потребител
    • www.bgdogs.net
Re:CIOBANESC ROMANESC CORB
« Отговор #1 -: 19.07.2009 19:37:27 »
Ето поредния пример как от едни кучета може да се създадат много породи. Румънците нямат спирка  ;D
Само две неща са безкрайни - Вселената и човешката глупост, като за първото не съм сигурен.
Алберт Айнщайн

Николай Атанасов - cynology

• BGDOGFORUM
  • Потребител
  • Публикации: 2509
  • I want to know
    • Center of Experimental Cynology
« Отговор #2 -: 19.07.2009 19:40:39 »
Ето поредния пример как от едни кучета може да се създадат много породи. Румънците нямат спирка  ;D

А ние се дерем помежду си заради някакви си три издънки - КК, БОК, Горан.

Преди повече от 4 години бях писал в една своя статия: " ...за да бъдат всички доволни давайте да я подкараме като породите овце в България. колкото центъра на кучкари - толкова породи: пернишко, монтанско, старозагорско, силистренско и т.н. ... "
The More I See Of Men, The More I Admire Dogs !

Иван Панайотов - vano

• BGDOGFORUM
  • Потребител
    • www.bgdogs.net
« Отговор #3 -: 19.07.2009 20:47:10 »

А ние се дерем помежду си заради някакви си три издънки - КК, БОК, Горан.

Преди повече от 4 години бях писал в една своя статия: " ...за да бъдат всички доволни давайте да я подкараме като породите овце в България. колкото центъра на кучкари - толкова породи: пернишко, монтанско, старозагорско, силистренско и т.н. ... "

Ами те румънците май точно така са я подкарали. Сигурно всички са доволни.
Алберт Айнщайн

Веселин Христов - Taro-68

• BGDOGFORUM
  • Потребител
  • Публикации: 32
« Отговор #4 -: 19.07.2009 22:45:49 »
     Разбирам,че иВано и Николай Атонасов вече им е ясно за какво иде реч, да ще има нова Румънска порода. Както сте разбрали ,любителите на БОК от киноложко сдружение "Канис"гр.Добрич решихме да посетим тазгодишния ЦАЦИБ в гр.Констанца.БРФК ни съдейсва максимално да можем да осъществим това наше намерение,за което ние и благодарим.
     На 18 07 2009 сутринта потегляме цялата група с десет Български Овчарски Кучета и един Английски Поинтер .След час и половина вече сме на стадиона в Констанца и потвърдихме участието си в канцеларията на румънската федерация. Нашите кучета бяха записани в 11-та група-непризнати от FCI ,заедно с един Южно-Африкански Бурбул и въпросното румънско куче. До тук добре!Съдия на 11-та група беше Питре Мунтяно-зам. председател на румънската федерация.Въпреки топлото време ,организацията , декора на ренговете и атмосверата бяха почти на Европейско ниво.В каталога имаше записани 417 кучета.
     Докато чакаме реда си за оценяване интереса към БОК от страна на румънските ни колеги растеше постепенно и последователно,отначало с оглед ,след това със снимки и накрая с английско-българо-румънски диалог с двама от основните им развъдчици.Какво разбрах аз лично от тях:
     Първо: че за признаването на Буковината са платили 20 000 евро.-Румънската федерация, второ:че в най-скоро време ще регистрират Румънско Овчарско Куче-КОРБ,което в превод до колкото разбрах означава "черен гарван".Та въпросния "черен гарван",които беше на изложбата в процеса на разговора се оказа ,че е  Българско куче вземато не от кой да е а от самия Стефан Попов,за което не можем да го упрекваме.Мен ,а и не само мен ме хвана яд от факта на какво ниско ниво сме спрямо тях,докато спорим дали е БОК,дали е КК ,дали е Горанх хората регистрират всички разновидности на Овчарските кучета обитаващи района на Балканите като различни породи ,а ние лапаме мухите!
     Оценяването от страна на съдията беше ,според мен ,безупречно.Явно много добре познава нашето куче или беше се подготвил теоритично за това,но ми направи впечатление,че в оценителните листи на нито едно куче не беше написал коментар а само е отбелязал оценките и титлите в съответните квадратчета,защо ли, и аз нямам логично обияснение.
     И накрая ,което ни ядоса най много, не бяхме поканени за излъчването на победителите по групи ,което според мен е или подигравка ,или страх.Ние съответно не си оставихме" магарето в калта" и попитахме организаторите,защо се получава така?Отговора беше ,че не са ни предвидили в наградния фонд.Накрая все пак победителя на породата беше поканен за почитна обиколка при която обра овациите на на чуждите изложители,но не и на домакините.Не ни беше даден нито един медал,а камо ли купа. Вадете си сами изводи,ние от "Канис"-Добрич догодина живот и здраве , ще сме не с 10 а с 20 БОК.

П.п. Ще кача снимки в Дог.бг.,защото тук  немога,моля който може да ги прехвърли и тук.

Николай Атанасов - cynology

• BGDOGFORUM
  • Потребител
  • Публикации: 2509
  • I want to know
    • Center of Experimental Cynology
« Отговор #5 -: 19.07.2009 23:13:51 »
Г-н Христов, в този дълъг текст нещо ми се губи връзката.

Първо, защо се обръщате към мен и към Вано. Сигурно вината да няма българска национална порода е на нас двамата ?!

Второ, пишете, че румънците платили не знам си колко хиляди евро, за да им признаят порода. Сигурно това е кинологията. Сигурно така се саздават породи – плащаш и готово. Да, за жалост е така, но това има само едно име – далавераджийство и стремеж за изгода. За кого и по какъв начин, това мен не ме интересува. Защото това не е пътят за сериозното, а е пътят за комерсиалното.

Вас ви е хванало яд, че сме на това ниво. Ами защо се ядосвате. Както виждам от текста Ви, членувате в някоя от вече многобройните БОК-организации. Какво направихте или по-скоро – какво не направихте, че сега да Ви хваща яд.

Какво направихте, когато някои като орангутани се думкаха по гърдите колко са велики, колко кучета са произвели, какви елитни кучила получават и още безброй подобни нелепости, а в същото време се оказа, че всичко това е „въздух под налягане”.

Е, сигурно Вано и аз ще трябва да отговорим.

П.П. Пропуснах нещо. Ами да бе платила и нашата федерация, а не само да гледа от къде да вземе.
The More I See Of Men, The More I Admire Dogs !

• BGDOGFORUM
  • Потребител
« Отговор #6 -: 20.07.2009 00:04:04 »

Първо, защо се обръщате към мен и към Вано. Сигурно вината да няма българска национална порода е на нас двамата ?!

Второ, пишете, че румънците платили не знам си колко хиляди евро, за да им признаят порода. Сигурно това е кинологията. Сигурно така се саздават породи – плащаш и готово. Да, за жалост е така, но това има само едно име – далавераджийство и стремеж за изгода. За кого и по какъв начин, това мен не ме интересува. Защото това не е пътят за сериозното, а е пътят за комерсиалното.

Вас ви е хванало яд, че сме на това ниво. Ами защо се ядосвате. Както виждам от текста Ви, членувате в някоя от вече многобройните БОК-организации. Какво направихте или по-скоро – какво не направихте, че сега да Ви хваща яд.

Какво направихте, когато някои като орангутани се думкаха по гърдите колко са велики, колко кучета са произвели, какви елитни кучила получават и още безброй подобни нелепости, а в същото време се оказа, че всичко това е „въздух под налягане”.

П.П. Пропуснах нещо. Ами да бе платила и нашата федерация, а не само да гледа от къде да вземе.

Не нямах впредвид,че вината е ваша или на Вано,просто вие сте взели отношение по въпроса ми и по никъкъв начин не ви упреквам.За създаването на породите не съм казал,че чрез плащане на определене сума енормално да се регистрира дадена порода,но съгласете се смен,че ибез пари не става.
    Ние ,от КК "Канис"-Добрич,каквото сме направили го има черно на бяло,не е много ,но не е и малко,ако всеки регионален клуб на бившия,/казвам бившия,защото според мен е такъв/НК БОК беше направил същото нещата щяха да изглеждат по друг начин.
    С послеписа ви съм напълно съгласен.Дано поста ми прочетат и други хора ,че белким им светне лампичката.

П. Петков - tigar6

• BGDOGFORUM
  • Потребител
  • Публикации: 1288
« Отговор #7 -: 20.07.2009 07:47:49 »

Не нямах впредвид,че вината е ваша или на Вано,просто вие сте взели отношение по въпроса ми и по никъкъв начин не ви упреквам.За създаването на породите не съм казал,че чрез плащане на определене сума енормално да се регистрира дадена порода,но съгласете се смен,че ибез пари не става.
    Ние ,от КК "Канис"-Добрич,каквото сме направили го има черно на бяло,не е много ,но не е и малко,ако всеки регионален клуб на бившия,/казвам бившия,защото според мен е такъв/НК БОК беше направил същото нещата щяха да изглеждат по друг начин.
    С послеписа ви съм напълно съгласен.Дано поста ми прочетат и други хора ,че белким им светне лампичката.
Tи казваш бившия,но Попов немисли така според мен-човека си сабира членски внос и си живурка под слънцето :)

Какво трябва да се случи че да искате коренна промяна в НК БОК?
Ходихте и видяхте,че хората от нищо нещо правят,а в България има много по добри кучета а нищо несе прави реално
Тигъра си пази кожата,а човек името.

С ЛОШ ЧОВЕК МОЖЕ ДА СЕ РАЗБЕРЕШ... С ПРОСТ - НИКОГА

Иван Панайотов - vano

• BGDOGFORUM
  • Потребител
    • www.bgdogs.net
« Отговор #8 -: 20.07.2009 09:40:11 »
Корб

Алберт Айнщайн

Иван Панайотов - vano

• BGDOGFORUM
  • Потребител
    • www.bgdogs.net
« Отговор #9 -: 20.07.2009 09:42:06 »
...Та въпросния "черен гарван",които беше на изложбата в процеса на разговора се оказа ,че е  Българско куче вземато не от кой да е а от самия Стефан Попов,...

А ние се чудехме Мечо Моториста каква порода е - сега вече е ясно че е корб  ;D ;D ;D
Алберт Айнщайн

• BGDOGFORUM
  • Потребител
« Отговор #10 -: 20.07.2009 09:53:57 »
...Та въпросния "черен гарван",които беше на изложбата в процеса на разговора се оказа ,че е  Българско куче вземато не от кой да е а от самия Стефан Попов,...

А ние се чудехме Мечо Моториста каква порода е - сега вече е ясно че е корб  ;D ;D ;D

В първия момент когато го видях и на мен точно това ми мина през ума,такъв беше коментара и на колегите от групата.
    И повече никой да не казва,че Попов не работи за признаване на породата! ;D ;D ;D

П. Петков - tigar6

• BGDOGFORUM
  • Потребител
  • Публикации: 1288
« Отговор #11 -: 20.07.2009 15:04:29 »
Вано махни снимките дето съм ги качил ако неим мястото тук
Тигъра си пази кожата,а човек името.

С ЛОШ ЧОВЕК МОЖЕ ДА СЕ РАЗБЕРЕШ... С ПРОСТ - НИКОГА

Евтим Стамболов - Вълчан

• BGDOGFORUM
  • Потребител
  • Публикации: 2305
« Отговор #12 -: 14.01.2010 23:27:26 »
Стефан  Попов  сьм  използвам  ника  на  Евтим.       Кажете   кога  и  кои    румьнец  е  купил    това  черното  куче  от  мен     иначе  това  сие  измама  или  интрига,  с   която   льжете   откровенно    цяла  Бьлгария   
Ниe  се  родихме  в  тази  нощ  когато   раждаше   и   вълчицата 
сутринта   под  рев   на  льв   ни  дадоха  имена........

Иван Панайотов - vano

• BGDOGFORUM
  • Потребител
    • www.bgdogs.net
« Отговор #13 -: 14.01.2010 23:38:56 »
Стефан  Попов  сьм  използвам  ника  на  Евтим.       Кажете   кога  и  кои    румьнец  е  купил    това  черното  куче  от  мен     иначе  това  сие  измама  или  интрига,  с   която   льжете   откровенно    цяла  Бьлгария   

Ако наистина сте Стефан Попов, най-добре е да се регистрирате и малко по-малко да започнете да изяснявате нещата - има много въпроси, на които няма кой да отговори.
Крайно време е всеки да изложи своята истина, а хората да преценят кой, крив и кой прав, защото батака с тея наши кучета става все по-дълбок и все по-миришещ.
Алберт Айнщайн

Евтим Стамболов - Вълчан

• BGDOGFORUM
  • Потребител
  • Публикации: 2305
« Отговор #14 -: 15.01.2010 02:43:49 »
Toва  му  казах  дасе  регне  и  даси    разясни  нещата 
Ниe  се  родихме  в  тази  нощ  когато   раждаше   и   вълчицата 
сутринта   под  рев   на  льв   ни  дадоха  имена........