Автор Тема: Как може да се определи характера на един вълкодав  (Прочетена 97763 пъти)

Евтим Стамболов - Вълчан

• BGDOGFORUM
  • Потребител
  • Публикации: 2305
ние  казваме    леко  на  това  куче  което   е  леко не  на  килограми  а  което  има  леки    пъргави    движения   
защото   има  и     едри     тежки    на  килограми  кучета  но   като       подгонят  дивеч     прехвърлят   два    три  баира    и   се   върне    без      дае   уплезил    език  и   устата   дае   пълна   със   лиги   
Ниe  се  родихме  в  тази  нощ  когато   раждаше   и   вълчицата 
сутринта   под  рев   на  льв   ни  дадоха  имена........

Диан Георгиев

• BGDOGFORUM
  • Потребител
  • Публикации: 1446
Пак  стигаме  до  положението    не   само   голям  ръст  и    тегло    важен  и     духа  на    вълкодава   ;)
По повод каба -кучетата,както им викаме по нашия край ;имам един приятел чобанин като ги видя тия модерни азиати с чела като немски каски и очи -силвестър сталоун по 80-100 кг ,и вика;ПЕТКО какви са тия прасета ,аз вика овце ли да паса или да го тикам на ръчна количка след овцете такъв миндил....Обичам /ЛЕКИ/ кучета,тоест ПЪРГАВИ ;) ;) ;)
така,но въпросния топаз е и към 90 кг,ама е мнооого пъргав,не слагаи всичко под един знаменател
това
и това

са коренно различни неща,а са на едни кила  ;)

Петко Шейретов - Юрук

• BGDOGFORUM
  • Потребител
  • Публикации: 257

наиза
и на снимка личи че е с характер и знае само напред,каде е доказал това няма да разказвам  ;)

Ей такива кучета ме кефят Дияне ,не е проблема в теглото а в атлетичноста аз анаеробни кучета нема да гледам......ИМАМ формула за атлетично и /вързано/,като тяло куче.; ръст ,минус тегло равно на от 14 до 20 като число...........,естествено има изключения,пък и формулата си е моя не я  набутвам на никой :) :)

Диан Георгиев

• BGDOGFORUM
  • Потребител

Петко Шейретов - Юрук

• BGDOGFORUM
  • Потребител
Че и още по сухи обичам ,ЖИЛАРИ ,90% от този тип кучета са с големи зъби и са гърлести ,гласа на кучето си е от основно значение за мен .....,а баш дъртите турмени са си избирали новородените по три показателя ;

1.най-широка долна челюст
2.най-широки и дълбоки гърди
3.на-голямо петно около ануса /обезкосмената част/,много е вярно всички такива кучета са серт..............

АМА да им обяснявам на ония научни работници от клуба  на САО ,ВДЪРВЕНИ цигулки.........

И ако нема ВЪПРОСНАТА ГЛАВА ДА ГО НЕМА........,аз не съм БРИДЖИТ БАРДО.............

Петко Шейретов - Юрук

• BGDOGFORUM
  • Потребител

Евтим Стамболов - Вълчан

• BGDOGFORUM
  • Потребител
Петко  тоя    харесва  ли  ти 

Евтим Стамболов - Вълчан

• BGDOGFORUM
  • Потребител

Петко Шейретов - Юрук

• BGDOGFORUM
  • Потребител
И не е ПРЕДАТЕЛ личи си по белезите,,,,,,,,,,,

Петко Шейретов - Юрук

• BGDOGFORUM
  • Потребител
Перфектно е ЕФТИ  ,нали знаеш ,мислим с една глава........ :) :) :)

Евтим Стамболов - Вълчан

• BGDOGFORUM
  • Потребител
Перфектно е ЕФТИ  ,нали знаеш ,мислим с една глава........ :) :) :)
Даааа ;)

А. Коджабашев - ablai

• BGDOGFORUM
  • Потребител
  • Публикации: 495
  • никога не пести сили за връщане
Че и още по сухи обичам ,ЖИЛАРИ ,90% от този тип кучета са с големи зъби и са гърлести ,гласа на кучето си е от основно значение за мен .....,а баш дъртите турмени са си избирали новородените по три показателя ;

3.на-голямо петно около ануса /обезкосмената част/,много е вярно всички такива кучета са серт..............

АМА да им обяснявам на ония научни работници от клуба  на САО ,ВДЪРВЕНИ цигулки.........

И ако нема ВЪПРОСНАТА ГЛАВА ДА ГО НЕМА........,аз не съм БРИДЖИТ БАРДО.............
извинете че се включвам,но не успях да се здържа :D :D :D :D :D :D :D
 добре е Юруче ,че подчертаваш разликата ти с Бриджит Бардо, но да знаеш че тя и на стари години хваща окото.Че както обясняваш за обезкосмения анус  ,може да се втвърди цигулката :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D
малко майтапче!не се сърди! :D :D :D :D :D :D

Петко Шейретов - Юрук

• BGDOGFORUM
  • Потребител
АБЛАЙ,аз говоря за КУЧЕТА  не за к.................е , ама на кой квото му  е на устата ,аз не се сърдя, А  ти ? ???
Много са изтънки тия майтапи не е много спортсменско,нали се сещаш  ;D

Диан Георгиев

• BGDOGFORUM
  • Потребител
Вано,преди дни ти пратих на лични инф за официална,лигитимна и призната организация ЕВРАЗИИСКИ СЪЮЗ НА СОБСТВЕНИЦИТЕ НА ВЪЛКОДАВИ (Украина)
матеряла садържаше репортаж от шампионата на украина,статии,офицялно признание че работят за запазване работните качества на вълкодавите с подбор на разплодниците чрез т.и. (традиционен подбор)
съответно имена на президента,секретаря и др. От въпросния съюз,не ги качих тук,тъи като се говори само за т.и. А изискванията ти към написаното са други.
Ще те помоля да кажеш поне че си ги видял,че си се запознал с матеряла и че има официални документи на официална орг. Която счита т.и. За сигурен тест за подбор,да не излезе че назад във темата аз съм си измислял и качвал небивалици и измишльотини
благодаря ти предварително!

Евтим Стамболов - Вълчан

• BGDOGFORUM
  • Потребител

извинете че се включвам,но не успях да се здържа :D :D :D :D :D :D :D
 добре е Юруче ,че подчертаваш разликата ти с Бриджит Бардо, но да знаеш че тя и на стари години хваща окото.Че както обясняваш за обезкосмения анус  ,може да се втвърди цигулката :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D
малко майтапче!не се сърди! :D :D :D :D :D :D
Aблаико   ти  дане  почваш  с  ракията   от    7  сутринта...........