Автор Тема: Столичната община ще изгради информационна система за регистрация...  (Прочетена 8460 пъти)

Иван Панайотов - vano

• BGDOGFORUM
  • Потребител
  • Публикации: 3697
    • www.bgdogs.net

Цитат
Любопитно ми е все пак какъв номер ще се сложи на чипа, като си нямаме родословие, ако успеят да ме задължат да ги чипирам. Въпросът ми е риторичен.

Номера на чипа няма нищо общо с родословието. Просто в родословията се вписва номера на чипа, а не обратно.
Само две неща са безкрайни - Вселената и човешката глупост, като за първото не съм сигурен.
Алберт Айнщайн

Светла Иванова

• BGDOGFORUM
  • Потребител
  • Публикации: 1648
  • Обичам ви, Прекрасни Животни!

Цитат
Любопитно ми е все пак какъв номер ще се сложи на чипа, като си нямаме родословие, ако успеят да ме задължат да ги чипирам. Въпросът ми е риторичен.

Номера на чипа няма нищо общо с родословието. Просто в родословията се вписва номера на чипа, а не обратно.

Ясно, благодаря!
„ХОРАТА ОЩЕ НЕ СА РАЗБРАЛИ КАКВО ЧУДО ПРЕДСТАВЛЯВАТ КУЧЕТАТА”
                                                                                       Джек Лондон

Светла Иванова

• BGDOGFORUM
  • Потребител
Ами ползата е че няма как по друг начин да се идентифицира едно куче. Чиповете не се слагат заради кражби. Чипът носи в себе си един номер, който е записан в родословието. По този номер се идентифицира че кучето е това, което е в родословието. Другия вариянт е татуировката - само дето много често тя или се заличва или умишлено се отстранява (например като му отрежат ухото на кучето) Не че е много хумаммо да се жигосва животното.

А че има фирми, които печелят от това спор няма. Един чип струва 7-10 лв, ветеринарите го продават за 14-28 лв. Жигосването също струва пари - мисля че беше 5 лв.

Относно 0.01 процент - според мен много по-голяма е верочтността да се зарази кучето чрез храните, които поема, отколкото от чип. Около нас е пълно с радио честотни и други сигнали, така че кучето в града например е изложено на много по-голям риск от облъчване, отколкото от микрочипа.

Не ме разбирайте погрешно - нямам никаква файда да защитавам микрочиповете, но много се дразня от излишно създаваните психози сред населението.
Аз мисля,че чипа няма да разреши проблемите.Начинът е самосъзнанието,което  ни липсва на нас българите

Връщам се отново към чиповете.

Разбрах, че след кражба на кучето, е възможно чипът да бъде отстранен от него. Тогава как може кучето да бъде идентифицирано?

Дано някой, който може да отговори компетентно на въпроса ми , го направи!
                                                                                       Джек Лондон

Валентин Арабов

• BGDOGFORUM
  • Потребител
  • Публикации: 754
  • "Бъдете като животните! Те имат невинност."
Ако недай си боже ми се открадне животно (куче или друго) и аз го открия къде е ....... въобще няма да гледам за чипове и глупости.....един здрав бой и да видим дали ще се пробва пак да краде или ще иска да се жалва,че съм му отнел "неговото" животно и така-нантатък...

В такива ситуации закон,права,доказателства и други глупости не ме интересуват...
--- Колкото по-нависоко сме полетели, толкова по-малки изглеждаме на онези, които не са способни да летят ;) ---

Светла Иванова

• BGDOGFORUM
  • Потребител
Ако недай си боже ми се открадне животно (куче или друго) и аз го открия къде е ....... въобще няма да гледам за чипове и глупости.....един здрав бой и да видим дали ще се пробва пак да краде или ще иска да се жалва,че съм му отнел "неговото" животно и така-нантатък...

В такива ситуации закон,права,доказателства и други глупости не ме интересуват...

Съгласна съм с теб - на 100%.
Проблемът е, че ни задължават да слагаме чипове на кучетата си. А до сега не прочетох мнение, което да ме убеди в необходимостта от тях. Не и в България.
                                                                                       Джек Лондон

Светла Иванова

• BGDOGFORUM
  • Потребител
За незапознатите тази статия звучи стресиращо. За това ще помоля компютърният специалист, да разясни за какво става дума и има ли основания за страх.

Маркиращите чипове могат да се заразяват с вируси – заявява учен, участващ в тяхната разработка, за репортер на BBC. Самият този учен вече има имплантиран микрочип в дланта на лявата си ръка, като обяснява как той му дава достъп до строго секретни обекти и е свързан с мобилния му телефон – никой не може да ползва телефона, освен носителя на чипа. Въпреки че акцентът на репортажа е за напълно възможното заразяване на чиповете с компютърни вируси, наблюдателният зрител може да открие много по-важни неща…

Пропагандаторите на RFID чиповете упорито твърдят, че в паметта на устройствата може да се съхранява само кратък код, съответстващ на малко над дузина цифри. Обърнете внимание на сцената в репортажа, където ученият показва съдържанието на един чип и отбелязва коя част от данните е вирус. Това са много повече от 16 цифри! Друго притеснителна подробност, спомената в клипа, е, че един заразен чип безпрепятствено може да зарази цялата система, с която е свързан.
Източник: http://www.otizvora.com/2010/05/1663/
                                                                                       Джек Лондон

Светла Иванова

• BGDOGFORUM
  • Потребител
Кражби на кучета за откуп. А дали тези кучета са с чипове. Ами, сигурно, щом са елитни.  Но какво помага това на собствениците?

Банди безсъвестни хора развиват срамен бизнес, като отвличат домашни любимци и искат откуп, за да ги върнат на стопаните им.
Отвличанията на кучета зачестяват, алармират патили в социалните мрежи. Във Фейсбук дори се структурира група, която се опитва да разкрие следи на злосторници и да съдейства за разобличаването им. Най-много подобни случаи имало в София, Пловдив и Варна. Крадците следят собствениците на елитни екземпляри от скъпи породи, проучват обичайните им маршрути и инсценират ситуации за отвличане на вниманието. В бъркотията кучето изчезва, а отчаяният собственик започва да пуска обяви и да разлепва листовки за издирване. Ден-два след събитието крадците се обаждат и назовават сумата, която трябва да получат. Обикновено разиграват варианта “случайно го намерих”.
Коментарите за подобни случки варират от безразличие до критика, че държавата не може да се справи с отвличанията на хора – какво остава за едно куче! Именно на подобно мислене залагат и бандите, за да останат постъпките им ненаказани. От собствениците на малки породи и кученца без родословие обикновено се искат по петдесетина лева откуп, пише standartnews. В по-специални случаи сумата нараства до 200 и повече лева.
Има кучешки истории, при които е ясно, че става дума за директна кражба, но очевидно липсва ресурс за париране на мръсните занимания. БЛИЦ обръща внимание на клип в You Tube, в който запис от охранителна камера показва как се краде куче. Двойка здрави мъже се мотаят известно време пред дома на жертвата, в подходящия момент извеждат животното и го натикват в багажника на чакащата кола. Тъй като номерата на колата не се виждат, полицията отказва съдействие.

Източник:http://www.zoomania.org/?p=10605
                                                                                       Джек Лондон

Светла Иванова

• BGDOGFORUM
  • Потребител
Нямам представа, дали някой знае или ще се реши да ми отговори, но аз съм длъжна да попитам! :)
Приемаме идеалния  за случая  вариант - кучето се губи и добросъвестни хора го намират. За кражба не говоря, там и 100 чипа да има кучето, изходът е неблагоприятен за собственика му, а може би и за самото куче.
Не е ли по-добре във всяко едно отношение, особено здравословно, вместо чип, на кучето да се постави каишка с медальон, в които са написани всички необходими данни?
                                                                                       Джек Лондон

Иван Панайотов - vano

• BGDOGFORUM
  • Потребител
  • Публикации: 3697
    • www.bgdogs.net
Нямам представа, дали някой знае или ще се реши да ми отговори, но аз съм длъжна да попитам! :)
Приемаме идеалния  за случая  вариант - кучето се губи и добросъвестни хора го намират. За кражба не говоря, там и 100 чипа да има кучето, изходът е неблагоприятен за собственика му, а може би и за самото куче.
Не е ли по-добре във всяко едно отношение, особено здравословно, вместо чип, на кучето да се постави каишка с медальон, в които са написани всички необходими данни?

Каишката се сваля лесно, а и лесно може да се слага на друго куче. А и като има каишка с данни, ако го намерят недобросъвестни хора, могат да почнат да те изнудват за пари :)
Само две неща са безкрайни - Вселената и човешката глупост, като за първото не съм сигурен.
Алберт Айнщайн

Светла Иванова

• BGDOGFORUM
  • Потребител

Каишката се сваля лесно, а и лесно може да се слага на друго куче. А и като има каишка с данни, ако го намерят недобросъвестни хора, могат да почнат да те изнудват за пари :)

Уф, за това не помислих - по-лесното сваляне на каишката. Всеки, за съжаление, може да го направи!!!
Да напиша поста си, ме провокира едно писмо, което получих на "лични": ..." При кражба има вероятност да го махнат.
Дадох немска овчарка чипирана в Хасково и избягала от стопанина, след което я хваща друг човек и и маха чипа и се почнаха съдебни процеси за изясняване, та идваха да им давам проба от баща и за да докажат,така че чипа не е гаранция."

В каква държава живеем!... :( :o :-[
                                                                                       Джек Лондон

Pomeran

• Потребител
  • *
  • Публикации: 2
  • Pomeranians & Exotics
    • ,,OK BOSS" Kennel & cattery
Когато бях малка- 7-8годишна, имаше една акция в страната срещу беса и всички животни, които бяха регистрирани в общините бяха търсени и убити, заради беса.
Затова за съжаление няма да регистрирам никъде нищо, защото ако нещо се обърне. а при нас това се случва,първите които ще пострадат ще са собствениците на регистрираните кучета.
Скоро очаквам да опитат да чипират и хората под претекст - ,,безопасност" и ,, сигурност"
Смисъл няма, но пари се дърпат по повод и без повод
Don't take yourself seriously, no one else does it!

,,OK BOSS" Kennel & Cattery
             Pomeranians & Exotics
               www.o-kboss.com

Светла Иванова

• BGDOGFORUM
  • Потребител
Когато бях малка- 7-8годишна, имаше една акция в страната срещу беса и всички животни, които бяха регистрирани в общините бяха търсени и убити, заради беса.
Затова за съжаление няма да регистрирам никъде нищо, защото ако нещо се обърне. а при нас това се случва,първите които ще пострадат ще са собствениците на регистрираните кучета.
Скоро очаквам да опитат да чипират и хората под претекст - ,,безопасност" и ,, сигурност"
Смисъл няма, но пари се дърпат по повод и без повод

Много точно....за съжаление!
                                                                                       Джек Лондон

Pomeran

• Потребител
  • *
  • Публикации: 2
  • Pomeranians & Exotics
    • ,,OK BOSS" Kennel & cattery
Ако тази система превентира от загуби и кражби, както и от изхвърляне на кучетата на улицата от безотговорни собственици- бих гласувала за нея с две ръце- но тя единствено има за цел да контролира кой, кога, къде и какви пари има да дължи на общината- за данъци и такси на кучетата  т.е.тя е безполезна за нас, за кучетата ни.
Те са единствено финансови единици, разхождани на каишка/ и това вече не е сигурно/, защото- къде да го разходиш- трябва да си носиш неговия паспорт, бележката за платен данък към общината и да декларираш ,че като те спрат ти и кучето сте изрядни платци!?!?!?
Можеш и твоя паспорта да си носиш, та като не си изряден да ти напишат актчето, както му е реда ;D
Don't take yourself seriously, no one else does it!

,,OK BOSS" Kennel & Cattery
             Pomeranians & Exotics
               www.o-kboss.com