Автор Тема: Работа на Визлите  (Прочетена 2935 пъти)

Иван Панайотов - vano

• BGDOGFORUM
  • Потребител
  • Публикации: 3697
    • www.bgdogs.net
Работа на Визлите
« -: 21.11.2010 19:40:48 »
Само две неща са безкрайни - Вселената и човешката глупост, като за първото не съм сигурен.
Алберт Айнщайн

Иван Панайотов - vano

• BGDOGFORUM
  • Потребител
    • www.bgdogs.net
Re:Работа на Визлите
« Отговор #1 -: 21.11.2010 19:41:46 »

Само две неща са безкрайни - Вселената и човешката глупост, като за първото не съм сигурен.
Алберт Айнщайн

Иван Панайотов - vano

• BGDOGFORUM
  • Потребител
    • www.bgdogs.net
« Отговор #2 -: 21.11.2010 19:42:41 »

Алберт Айнщайн

Иван Панайотов - vano

• BGDOGFORUM
  • Потребител
    • www.bgdogs.net
Алберт Айнщайн

Иван Панайотов - vano

• BGDOGFORUM
  • Потребител
    • www.bgdogs.net
Алберт Айнщайн

Иван Панайотов - vano

• BGDOGFORUM
  • Потребител
    • www.bgdogs.net
« Отговор #5 -: 25.11.2010 10:39:46 »
Ловни качества на визлата:

Визла - невероятен ловец. Надарена с тънък нюх, отлично зрение и предано сърце, визлата е сериозен опонент на разнообразен дивеч. Тя ловува по-близо до ловеца от колкото германските птичари или пойнтера, опитвайки се винаги да държи зрителен контакт с него. По-бавното темпо на ловуване и позволява да пести енергия и по-продължително да преследва. Това е идеалното куче за тези, които обичат да се придвижват по-бавно и ловуват за удоволствие.

Визлата ловува внимателно, като следи за това, да не изплаши дивеча. Освен това, за разлика от много птичари, които могат да пострадат от изтрела покрай тях, от прекалена възбуда и скачане към дивеча, на нея това много рядко може да се случи.
Визлите са идеални за лов на яребици и горски бекаси. Фазаните, които са се притаили в полето или във високата трева, не са в състояние да заблудят визлата и да останат незабелязани. На нея може да се даде висока оценака  и в лова на пътпъдъци, особено в неголеми ограничени полета. Визлата е много ефективна и в лова на зайци подземници..

Унгарският птичар се е утвърдил не само като отличен пойнтер, но и като квалифициран ритривър, особено, когато дивеча падне в непроходими гъсталаци.
Както повечето птичари с гладка козина, визлите са отлични плувци. Те не се колебаят да се потопят в ледени води за да извадят дивеча, било то патица или гъска. Но не трябва да се забравя, че интензивния лов на водоплаващи птици в студено време, може да се окаже твърде екстремно изпитание за визлата, заради тънката козина, която не е добра изолация в студената вода.

Освен в птичия лов, "златния пойнтер" се справя добре и в лова на космат дивеч, както и като кръвоследник.

Визлата е много умно и лесно поддаващо се на обучение куче, което може да позволи и на ловец с не голям опит да се справи с нейното обучение в лова.
Алберт Айнщайн