Автор Тема: Дворни кучета разкъсаха старица  (Прочетена 2936 пъти)

Иван Панайотов - vano

• BGDOGFORUM
  • Потребител
  • Публикации: 3697
    • www.bgdogs.net
Дворни кучета разкъсаха старица

28 юни 2009 / News.dir.bg

Освирепели дворни кучета нахапаха жена в софийския квартал "Панчарево". 70-годишната пострадала вече е оперирана, но лекарите не гарантират, че ще оживее.
Това не е първият инцидент с тези животни, въпреки това стопаните не са направили нищо кучетата им да не излизат на улицата, съобщи БНТ. Екип на телевизията се уверил на място, че кучета се разхождат спокойно в имота, ограден с ниска телена мрежа.
Сутринта старата жена решила да мине по безименна улица във вилна зона "Детски град" в "Панчарево". Обикновено този път е избягван от местните. Всички се страхували, че ще бъдат нахапани от свирепи кучета. Жената все пак тръгнала, но след малко се чули кръвожаден вой и човешки писъци.
По ирония на съдбата наблизо има ветеринарна клиника. Там мъж съобщил, че на улицата лежи нахапана жестоко жена. Малко по-късно собственичката на кучетата отишла в клиниката и помолила за помощ. На репортерски въпрос защо не връзва четириногите, тя отговаря: "Не мога да ги вържа, те са големи. Как ще ги вържеш?" Жената не крие, че познава разкъсаната старица, всяка сутрини пътували заедно с нея. Когато идват на мястото, униформените били шокирани от гледката. Жената имала рани по цялото тяло.
"Мен ме нападнаха преди един месец. Аз паднах тук, а тя стои там и се смее. Ако не беше комшията, щяха и мен да ме захапят. Аз й викам: "Вземи кучетата, защото ще те застрелям тебе, майтап ти се струва". Тя седи и се смее. Не иска да дойде, баре да ги разгони", разказа съпругът на пострадалата.
"Сега жената нападнаха и е в много тежко състояние, много тежко състояние. Лекарят казва, че много кръв е загубила", казва още възрастният мъж.
"С множество наранявания от ухапвания е - по главата, по крайниците, някои от които много сериозни. Сега в момента се въведе в реанимация. Състоянието й е с опасност за живота", казва д-р Николай Манов от Спешното отделение на Окръжна болница, където жената е настанена.
След инцидента екип на "Екоравновесие" е прибрал кучетата. Кръвта по улицата напомня, че и този път правилното действие идва със закъснение.

източник: www.news.dir.bg
Само две неща са безкрайни - Вселената и човешката глупост, като за първото не съм сигурен.
Алберт Айнщайн

Иван Панайотов - vano

• BGDOGFORUM
  • Потребител
  • Публикации: 3697
    • www.bgdogs.net
Re:Дворни кучета разкъсаха старица
« Отговор #1 -: 01.07.2009 16:33:45 »
Цитат
"Мен ме нападнаха преди един месец. Аз паднах тук, а тя стои там и се смее. Ако не беше комшията, щяха и мен да ме захапят. Аз й викам: "Вземи кучетата, защото ще те застрелям тебе, майтап ти се струва". Тя седи и се смее. Не иска да дойде, баре да ги разгони", разказа съпругът на пострадалата.

Ето това не мога да проумея - що за хора живеят на този свят. Да гледаш как кучетата ти нападат човек и да не реагираш, а да се смееш.
Само две неща са безкрайни - Вселената и човешката глупост, като за първото не съм сигурен.
Алберт Айнщайн

Пламен Ботев - Горан

• BGDOGFORUM
  • Потребител
  • Публикации: 372
Re:Дворни кучета разкъсаха старица
« Отговор #2 -: 06.07.2009 16:57:09 »
Имало лоши злобни кучета- НЕ! Има  лоши бездуховни човеци! За жалост тези животни в конкретният случай не са имали късмет да попаднат на човек който ги обича, а и за голяма жалост е пострадал един невинен Човек! Поредна човешка Глупост!
Пръв Приятел- Чистата Съвест