Автор Тема: Опасни комари убиват кучета  (Прочетена 6586 пъти)

Светла Иванова

• BGDOGFORUM
  • Потребител
  • Публикации: 1648
  • Обичам ви, Прекрасни Животни!
„ХОРАТА ОЩЕ НЕ СА РАЗБРАЛИ КАКВО ЧУДО ПРЕДСТАВЛЯВАТ КУЧЕТАТА”
                                                                                       Джек Лондон

Петър Бонев

• BGDOGFORUM
  • Потребител
  • Публикации: 31
    • www. Cherni - Lom. com
Re:Опасни комари убиват кучета
« Отговор #1 -: 21.06.2011 17:35:04 »
Как да се предпазим от дирофилариозата?
Какви дози на ивермектин и на колко време е добре да се прилагат? Достатъчно ли е? Празимек Д действа ли профилактично?

Иван Панайотов - vano

• BGDOGFORUM
  • Потребител
  • Публикации: 3697
    • www.bgdogs.net
« Отговор #2 -: 21.06.2011 18:08:06 »
Какви дози на ивермектин и на колко време е добре да се прилагат? Достатъчно ли е? Празимек Д действа ли профилактично?

Доколкото знам празимека е достатъчен. А иначе правиш кръвни изследвания и тогава ивермектин. То и преди празимека е задължително изследването, защото ако кучето вече е заразено може да умре.
Само две неща са безкрайни - Вселената и човешката глупост, като за първото не съм сигурен.
Алберт Айнщайн

Светла Иванова

• BGDOGFORUM
  • Потребител
« Отговор #3 -: 28.03.2012 14:24:02 »
Някой ползвал ли е sckalibor - каишка? Смятате ли, че можем да и се доверим изцяло? Дали ще има същия добър ефект срещу бълхи и кърлежи като фронтлайн, като същевременно предпазва кучетата ни и от дирофилариоза?
Надявам се, въпросът ми да заинтригува всички, които не са безразлични към здравето на кучетата си и не по-малко заинтересовани към своето собствено здраве.
http://www.zoosviat.net/shop/index.php?main_page=product_info&cPath=3_52&products_id=1329
                                                                                       Джек Лондон

д-р Светла Колева

• Администратор
  • Потребител
  • Публикации: 306
    • http://amstaffterrier.net/
« Отговор #4 -: 29.03.2012 13:28:08 »
Лично аз не съм я ползвала, надявам се някой друг да сподели личен опит.

Петър Бонев

• BGDOGFORUM
  • Потребител
    • www. Cherni - Lom. com
« Отговор #5 -: 09.05.2012 17:37:54 »
Някой ползвал ли е sckalibor - каишка? Смятате ли, че можем да и се доверим изцяло?

Аз миналата година ползвах за първи път и останах доволен относно предпазване от кърлежи и бълхи (куче с каишка скалибор бе в клетка, която е в близост до съседски двор /около 10 метра/ до куче, което видимо имаше бълхи), но за комари нямам как да знам.

Иван Панайотов - vano

• BGDOGFORUM
  • Потребител
  • Публикации: 3697
    • www.bgdogs.net
« Отговор #6 -: 09.05.2012 19:49:39 »
Някой ползвал ли е sckalibor - каишка? Смятате ли, че можем да и се доверим изцяло?

Аз миналата година ползвах за първи път и останах доволен относно предпазване от кърлежи и бълхи (куче с каишка скалибор бе в клетка, която е в близост до съседски двор /около 10 метра/ до куче, което видимо имаше бълхи), но за комари нямам как да знам.

Колко време действа? В полето не сте ли хващали кърлежи с тази каишка.
Само две неща са безкрайни - Вселената и човешката глупост, като за първото не съм сигурен.
Алберт Айнщайн

Петър Бонев

• BGDOGFORUM
  • Потребител
    • www. Cherni - Lom. com
« Отговор #7 -: 10.05.2012 16:42:11 »
Колко време действа? В полето не сте ли хващали кърлежи с тази каишка.

Принципно и дават 5 месеца по спомени. Айра беше с такава каишка и Кайла. Айра знаеш не е при мен. При стопанина и има и още едно куче дратхаар и съседа му има дратхаар. На съседа дратхаарката беше в ужасно състояние и дори самият аз я ръсих неколкократно, защото Айра бе бременна. За моя изненада, когато отидох да я взема (беше лятото) от тревата ме напитиха едни бълхи, не е за разправяне. А по Айра нямаше нито една. От полето за кърлежите ще ти кажа, че сестра и Астра и майка и баба и винаги са били с каишки и винаги са били на полето. Никога не са имали проблеми. А аз преди две години с адвокейта уж, хванахме кърлеж и на всичко отгоре анаплазмоза от там. Така, че ... изводите са противоречиви, но адвокейт и фронтлайн съм ги забравил отдавна.

Светла Иванова

• BGDOGFORUM
  • Потребител
« Отговор #8 -: 10.05.2012 17:25:05 »
И още малко за Scalibor®, копирано от http://www.scalibor.bg/scali-parasites/dirofilariasis.asp

"Каква е профилактиката срещу дирофилариозата?

"Профилактиката включва ежемесечно приемане на таблетки или инжекции, чиито прием трябва да започне известно време преди сезона на комарите преносители на дирофилариозата. Тези лечения имат за цел отстраняването на ларвните форми на дирофиларията, пренасяни от комарите, като се избегне развитието им до възрастни паразити. Тоест, профилактиката не предпазва кучетата от ухапване от комари.

Scalibor® служи за защита срещу ухапване от комара преносител на дирофилариоза (Culex pipiens pipiens). Scalibor® съдържа делтаметрин, изключително безопасен ектопаразитицид, който освен че защитава кучетата, във висока степен на ефикасност, от комарите преносители на дирофилариоза, също така ги защитава с повече от 95% от ухапванията от пясъчни мухи, преносители на кучешка лайшманиоза, както и от кърлежи.

Scalibor® освобождава делтаметрин по един равномерен и продължителен начин, осигурявайки защита за период от 6 месеца срещу комарите, преносители на дирофилариоза, срещу пясъчните мухи, преносители на лайшманиоза, и срещу кърлежи."

Дали пък това не е най-доброто?!
                                                                                       Джек Лондон

Светла Иванова

• BGDOGFORUM
  • Потребител
« Отговор #9 -: 14.06.2012 20:20:14 »

Доколкото знам празимека е достатъчен. А иначе правиш кръвни изследвания и тогава ивермектин. То и преди празимека е задължително изследването, защото ако кучето вече е заразено може да умре.

Това е цитат от форум. Звучи страшно!

"Мили приятели на животните, съветвам ви НИКОГА, ама НИКОГА да не използвате препарата ПРАЗИМЕК за вътрешно обезпаразитяване на лщбимците си.
Моя горчив опит след този препарат, който изобщо не е токсичен само за Коли и Шелти, а и за всички малки кучета и котета, е че вече нямам куче
Този прпарат би трябвало с ГОЛЕМИ БУКВИ на опаковката му да пише, че е силно токсичен и опасен. Аз ще направя всичко възможно да се свържа с производителя и да вдигна шум около този препарат и свободната му продажба."

Източник:
http://forum.all.bg/showthreaded.php/Cat/0/Number/1642887/page/0
                                                                                       Джек Лондон